Przed spotkaniem Zawisza - Cracovia: Powrót do przeszłości [WIDEO, ZDJĘCIA]

Łukasz Szczepiński
Zawisza wygrał ostatnie spotkanie z Cracovią 3:1 przed własną publicznością.
Zawisza wygrał ostatnie spotkanie z Cracovią 3:1 przed własną publicznością. Krzysztof Wiosna
Zawisza w 7. kolejce T-Mobile Ekstraklasy podejmie na własnym stadionie Cracovię. Oba zespoły w poprzednim sezonie wywalczyły awans w dramatycznych okolicznościach. Postanowiliśmy cofnąć się w przeszłość do poprzedniego spotkania w Bydgoszczy między tymi zespołami, które miało emocjonujący przebieg!

Zawisza ostatni raz w Bydgoszczy z Cracovią mierzył się 8 maja 2013 roku w ramach 28. kolejki 1. ligi. Bydgoszczanie nie najlepiej rozpoczęli ten mecz, bo już w 17. minucie "Pasy" na prowadzenie wyprowadził Krzysztof Nykiel.

Gospodarze za sprawą pięknego uderzenia Kamila Drygasa zza pola karnego doprowadzili do remisu w 32. minucie spotkania. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie. W 69. minucie meczu Piotr Petasz świetnie zagrał z rzutu wolnego w pole karne do niepilnowanego Pawła Abbotta, który spokojnie przyjął sobie futbolówkę i umieścił ją w bramce. W tej sytuacji bardzo biernie zachowali się obrońcy drużyny prowadzonej przez Wojciecha Stawowego.

W końcówce spotkania kolejny błąd popełniła defensywa Cracovii. W sytuacji sam na sam znalazł się Daniel Mąka, ale został powalony w polu karnym przez Krzysztofa Pilarza. Jedenastkę na bramkę zamienił Vahan Gevorgyan. Zawisza ostatecznie zwyciężył 3:1 i przesunął się na pozycję wicelidera pierwszej ligi.