Radosław Gołębiowski ze Skry Częstochowa strzelił bramkę z połowy boiska! Kandydat do bramki sezonu w 1. lidze [WIDEO]

Jakub Maj
Jakub Maj
1. liga. 28 kwietnia byliśmy świadkami prawdopodobnie najpiękniejszej bramki w obecnym sezonie zaplecza Ekstraklasy. Radosław Gołębiowski pokonał bramkarza GKS-u Katowice strzałem z kilkudziesięciu metrów.

GKS Katowice - Skra Częstochowa: Piękna bramka Radosława Gołębiowskiego

Obecny sezon nie jest udany dla Skry Częstochowa. Ekipa Jakuba Dziółki przed spotkaniem z GKS-em Katowice znajdowali się w strefie spadkowej. Oczywistym faworytem piątkowego starcia była GieKSa.

Gospodarze jednak nie mogli znaleźć drogi do bramki rywala. Bardzo długo kibice nie oglądali bramek. Wszystko zmieniło się w 68. minucie, kiedy Radosław Gołębiowski przejął piłkę w kole środkowym na swojej połowie, poprawił sobie futbolówkę i uderzył na bramkę przeciwnika. Piłkarz Widzewa wypożyczony do Skry zobaczył, że golkiper jest ustawiony bardzo wysoko, dlatego to dobra okazja, żeby go zaskoczyć. Ostatecznie kibice więcej bramek w tym meczu nie zobaczyli, a to oznacza, że Skra wygrała 1:0 i wydostała się ze strefy spadkowej. Trzy punkty są niezwykle cenne w kontekście walki o utrzymanie w 1. lidze. Warto jednak pamiętać, że Odra, Sandecja i Chojniczanka rozegrały jeden mecz mniej.

Radosław Gołębiowski 1 września 2022 został wypożyczony z Widzewa Łódź do Skry Częstochowa. Pomocnik świetnie sobie radził w pierwszoligowym Widzewie, ale po awansie z Ekstraklasy ekipa z "Serca Łodzi" postanowiła, że dla 21-latka nie ma miejsca w składzie. Piłkarz na rok wrócił do klubu, w którym się wychował.