Rafał Kurzawa - bohater 33. kolejki Nice 1. ligi GOL24

psz
Rafał Kurzawa jest w tym sezonie liderem Górnika Zabrze
Rafał Kurzawa jest w tym sezonie liderem Górnika Zabrze Polska Press
Rafał Kurzawa bohaterem kolejki. Górnik Zabrze efektownie pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała (4:0) na własnym terenie i awansował na 2., premiowane awansem, miejsce w tabeli. Liderem gospodarzy był Rafał Kurzawa, który strzelił dwa efektowne gole, a po jego dośrodkowaniu padła też bramka samobójcza.

Na początku spotkania (8. minuta) Rafał Kurzawa zdecydował się na płaskie, mierzone uderzenie na dalszy słupek bezpośrednio z rzutu wolnego. Przebiegający w polu karnym zawodnicy kompletnie zmylili Rafała Leszczyńskiego, który nawet nie zdążył zareagować. - Bramkarz pilnował krótkiego słupka, ja postanowiłem uderzyć w ten drugi. Koledzy zrobili zamieszanie w polu karnym i piłka znalazła drogę do siatki. Z tego miejsca boiska należy mierzyć w światło bramki, jeżeli nikt po drodze piłki nie dotknie, to ona znajdzie sobie drogę do siatki i tak się stało - opisuje swoje pierwsze trafienie piłkarz, w rozmowie z serwisem Roosevelta81.pl.

Druga bramka 24-latka (69. minuta), to już przysłowiowe postawienie kropki nad "i". Pomocnik przyjął piłkę, spojrzał i błyskawicznie uderzył. Potężna bomba wylądowała praktycznie w okienku bramki Górali. - Przyjąłem, uderzyłem i najważniejsze, że futbolówka wylądowała w sieci. Cieszy taka bramka, ale w szczególności zwycięstwo drużyny - mówi skromnie Kurzawa.

Niespodziewana porażka Zagłębia Sosnowiec sprawiła, że to zabrzanie zostali wiceliderem na jedną kolejkę przed końcem. W ostatniej serii spotkań Nice 1 Ligi zmierzą się na wyjeździe z Wisłą Puławy. - Przed spotkaniem z Podbeskidziem nie wszystko zależało od nas, teraz jest inaczej i trzeba to wykorzystać - ocenia bohater Górnika dla Roosevelta81.pl.

Zawodnik nie zgodził się na rozmowę z nami dzień po meczu. Jak zaznaczył, pragnie się w pełni skoncentrować na przygotowaniach do decydującego spotkania.