Rafał Makowski imponuje skutecznością na Węgrzech. Poprawi osiągnięcie z Radomiaka?

Tomasz Górski
Rafał Makowski strzela w lidze węgierskiej. Jest drugim najskuteczniejszym strzelcem Kisvardy Kisvarda FC
Polacy za granicą. Rafał Makowski najwyraźniej znalazł swoje miejsce na ziemi. Po transferze ze Śląska Wrocław środkowy pomocnik jest coraz pewniejszym punktem węgierskiej Kisvardy. W 10. kolejce jego zespół pokonał Vasas SC (2:0), ustalając wynik spotkania.

Po trzech latach spędzonych w Śląsku Wrocław 26-letni Rafał Makowski zdecydował się na przenosimy zagranicę. Wybór padł na występującą w węgierskiej ekstraklasy Kisvarrdę. W pierwszym sezonie zagrał 14 razy w lidze, ale nie zdołał strzelić bramki. W obecnych rozgrywkach zagrał w 10 meczach, spędzając na murawie 620 minut (o 50 minut więcej niż w sezonie 2021/22). Cztery razy wpisał się na listę strzelców, co czyni go drugim najskuteczniejszym strzelcem drużyny. O jedno trafienie ustępuje reprezentantowi Czarnogóry, Dritonowi Camajowi.

Najwięcej bramek w karierze strzelał reprezentując barwy Radomiaka Radom. W sezonie 2018/19 zanotował aż 11 trafień na poziomie 2. ligi, a rok później - po awansie do 1. ligi - siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy. W Ekstraklasie tylko raz trafił do siatki - 21 listopada 2021 roku w przegranym meczu ze Pogonią Szczecin (1:2). Wówczas gole dla "Portowców" strzelili Luka Zahović i Michał Kucharczyk.

10. kolejka ligi węgierskiej

Kisvarda FC - Vasas SC 2:0)
Bramki: Botond Barath 16' (samob.), Rafał Makowski 38'

Po 10 kolejkach Kisvarda jest na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Jeden punkt więcej ma drug Ferencvaros mimo trzech zaległych spotkań. Liderem jest Kecskemeti z 19 punktami na koncie. Właśnie ten zespół będzie rywalem drużyny Rafała Makowskiego w najbliższy piątek (godz. 20).