Remis w hicie ligi francuskiej. PSG - Nicea 2:2 [ZDJĘCIA]

PI
Paris Saint-Germain zremisowało z Niceą 2:2. Drużyna prowadzona przez Unai Emery'ego na przerwę schodziła z dwubramkową stratą, ale bramki Edinsona Cavaniego zapewniły jej remis. Podział punktów dla Paryżan jest porażką, bowiem w bezpośrednim starciu z liderem mogli zniwelować swoją stratę punktową i tylko dzięki swojej nieskuteczności nie zainkasowali 3 punktów. 45 minut zaliczył Grzegorz Krychowiak.

Początek meczu należał do gospodarzy, co nie mogło nikogo dziwić. Paryżanie cały czas gonią drużynę z Nicei w tabeli i tylko zwycięstwo w dzisiejszym meczu mogło zniwelować stratę. W 6 minucie Motta uderzył na bramkę gości, ale cudów w bramce dokonywał Yoan Cardinale, który najpierw odbił to uderzenie, a następnie poradził sobie z dobitką Edinsona Cavaniego. Paris Saint-Germain cały czas atakował, a obrońcy z Nicei mieli problemy z kolejnymi atakami gospodarzy.

Stadion ucichł w 31 minucie. Wtedy to fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Wylan Cyprien i dał Nicei prowadzenie. Gospodarze mogli szybko wyrównać, ale albo Cavani nie trafił w bramkę w prostej sytuacji albo świetnie w bramce spisywał się Cardinale. Gdy wydawało się, że na przerwę Nicea zejdzie z jednobramkowym prowadzeniem wynik meczu podwyższył zdobył Alessanue Plea. Zdobywca 10 bramek w tym sezonie Ligue 1 uderzył po koźle i Alphonse Areola był bez szans.

Na drugą połowę nie wyszedł już Grzegorz Krychowiak, którego zmienił Lucas Moura. W 47 minucie PSG strzeliło kontaktową bramkę. Świetną akcję Serge Auriera wykończył strzałem do pustej bramki Edinson Cavani. W 60 minucie był już remis. Złe piąstkowanie zaliczył Cardinale, który nabił Dante i piłkę z najbliższej odległości do bramki ponownie skierował Cavani. Chwilę później ''El Matador" mógł strzelić 3 bramkę, ale trafił tylko w boczną siatkę. To nie był dobry dzień urugwajskiego napastnika, który pomimo strzelenia dwóch bramek zmarnował wiele sytuacji. W doliczonym czasie gry Cardinale w sobie znany sposób obronił uderzenie Lucasa Moury i podział punktów stał się faktem.

Hit 17. kolejki ligi francuskiej nie zawiódł. Paris Saint-Germain pomimo ogromnej przewagi nie zdobyło trzech punktów i pozostaje na trzecim miejscu w tabeli. Nicea dalej jest liderem, a obie drużyny dzieli AS Monaco. Do swojego bilansu bramkowego kolejne dwa trafienia dopisał Edinson Cavani i z 16 bramkami jest liderem klasyfikacji strzelców.