Reprezentacja Polski U-21 w ramach eliminacji do mistrzostw Europy rywalizowała z Izraelem. Przed meczem piłkarze zrobili... minutę ciszy

Jakub Jabłoński
Polscy młodzieżowcy podbili serca zagranicznych mediów. Oddali hołd ofiarom wojny Twitter/Michael Sun (screen)
Reprezentacja Polski U-21 w ramach eliminacji do mistrzostw Europy rywalizowała w piątek z Izraelem. Biało-Czerwonym udało się wyjść zwycięsko z tego pojedynku 2:1, ale to nie o wyniku w głównej mierze mówią zagraniczne media. Podopieczni Adama Majewskiego mimo braku zgody UEFA na minutę ciszy przed meczem sami sobie ją zorganizowali. Piłkarze chcieli oddać tym samym hołd ofiarom terrorystów Hamasu z 7 października.

Reprezentacja Polski U-21. Piękny gest naszych młodzieżowców, oddali hołd ofiarom wojny!

Nie zrozumiała decyzja Europejskiej Federacji Piłki Nożnej(UEFA) spotkała się z dezaprobatą wśród młodych piłkarzy, którzy mimo braku zgody chcieli oddać hołd ofiarom tragicznych wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Gdy wybrzmiał gwizdek arbitra prowadzącego piątkowych zawodów - Jovana Kachevskiego zawodnicy obydwu drużyn przez kilkadziesiąt sekund nie wznawiali gry. Tym samym dali do zrozumienia europejskiej federacji, że zwyczajne ludzkie wartości są dla nich ważniejsze niż gra w piłkę.

Uderzenie Hamasu na Izrael przeprowadzono 7 października ze Strefy Gazy. Dotychczas w wyniku walk zginęło około 1,4 tys. Izraelczyków, a ponad 7,4 tys. zostało rannych. Jest to największa liczba ofiar śmiertelnych od 1973 roku gdy państwo żydowskie stoczyło wojnę z koalicją syryjsko-egipską.

- Dziękuję Polsko - napisał na platformie X brytyjsko-izraelsko-amerykański działacz polityczny, Jonny Daniels, zamieszczając nagranie.

Kolejny krok w kierunku awansu. Drużyna Majewskiego się nie zatrzymuje!

Biało-Czerwoni w Łodzi po raz kolejny wygrali w trwających eliminacjach i pewnie zmierzają po awans do młodzieżowych mistrzostw Europy. W meczu z Izraelem bramki zdobyli Miłosz Matysik oraz Szymon Włodarczyk.

Zespół Adama Majewskiego w konsekwencji wygrał 2:1 i z pozycji lidera będzie przystępować do wtorkowej rywalizacji z Niemcami. Początek meczu o godz. 18:00.

REPREZENTACJA w GOL24

Najlepsze MEMY o meczu Polska - Czechy. Czym żył internet? Na początku bardzo słabą grą reprezentacji, potem już golem Jakuba Piotrowskiego na 1:0, a także wdzięcznym zdjęciem Michała Probierza, który zapisywał coś w swoim notatniku. Niektóre memy źle się zestrzały, patrząc na to kto trafił do siatki. Gorzej jednak, że Czesi odpowiedzieli po przerwie i znów przeżyliśmy wielkie rozczarowanie... Nie dla nas bezpośredni awans!

MEMY o meczu Polska - Czechy. Drogi pamiętniczku, nie uwierz...