Robert Lewandowski zaliczył kolejny bezbarwny występ. Polski napastnik nie ustrzelił FC Porto w Lidze Mistrzów

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/Kiko Huesca (es-ES)
Robert Lewandowski zaliczył kolejny "pusty przelot" w meczu Ligi Mistrzów. Polski napastnik był bardzo niewidoczny w starciu z FC Porto. "Duma Katalonii" wygrała 2:1, ale 35-latek znowu nie pozostawił po sobie dobrego wrażenia.

FC Barcelona wygrała z Porto, ale "Lewy" zawiódł

Na Roberta Lewandowskiego w ostatnich tygodniach wylewa się fala krytyki. Jest ona zasłużona, gdyż polski napastnik zdecydowanie obniżył loty. W reprezentacji Polski, ale także w FC Barcelonie. Niektórzy kibice Biało-Czerwonych apelowali także do Michała Probierza, że to najwyższy czas, aby odstawić doświadczonego zawodnika na boczny tor. Selekcjoner podkreślał w wywiadach, że "Lewy" jest niezastąpiony w kadrze narodowej.

Robert Lewandowski na kolejne gole polował w meczu Ligi Mistrzów z FC Porto. Barcelona znalazła się w skomplikowanej sytuacji w grupie, dlatego potencjalna wygrana była niezwykle cenna w kontekście wyjścia z grupy. "Duma Katalonii" pokonała portugalskiego rywala 2:1, pomimo tego, że przegrywała 0:1.

Niestety Robert Lewandowski zaliczył kolejny "pusty przelot". Polski napastnik przez 90 minut był całkowicie niewidoczny, co nie umknęło uwadze fanów "Barcy". - Robert fantastycznie wszedł w mecz, dwa razy piłka na trzy metry i w obu przypadkach dwa metry za plecy - napisał jeden z kibiców FCB.

Robert Lewandowski doszedł do całkiem niezłej okazji dopiero w 65. minucie. Polski napastnik otrzymał górną piłkę z lewego skrzydła. Niestety 35-latek uderzył niecelnie, dlatego golkiper wznowił grę od rzutu bramkowego. Około 70. minuty Polak miał szansę, żeby huknąć sprzed pola karnego z pierwszej piłki, ale się zawahał i zgubił futbolówkę. W całym meczu Lewandowski wykonał tylko 12 celnych podań (60 procent skuteczności). Oddał jeden niecelny strzał z główki, a do tego wygrał tylko jeden z czterech pojedynków. 15 razy stracił piłkę na rzecz rywala.