Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Ruchu Chorzów po raz dziewiąty w tym sezonie zagrają na Cichej. U siebie jeszcze jesienią nie przegrali  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Ruchu Chorzów po raz dziewiąty w tym sezonie zagrają na Cichej. U siebie jeszcze jesienią nie przegrali Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W meczu 19. kolejki III ligi Ruch Chorzów gra z Górnikiem II Zabrze. Spotkanie na Cichej rozpoczęło się o godz. 18 i jest ostatnim tegorocznym meczem trzecioligowym na Górnym Śląsku. Niebiescy wygrali 1:0 po golu Patryka Sikory w doliczonym czasie gry. Tutaj możesz śledzić relację live i wynik na żywo z meczu Ruch Chorzów - Górnik II Zabrze.

Ruch Chorzów - Górnik II Zabrze relacja live, na żywo

90+5 - Koniec meczu w Chorzowie. Ruch wygrywa 1:0 i zimę spędzi w fotelu lidera grupy trzeciej III ligi

90+1 - Bramka dla Ruchu. W doliczonym czasie gry do siatki trafia Patryk Sikora. Po centrze Janoszki Sikora głową strzelił bramkę na wagę zwycięstwa

87 - Na ostatnie kilka minut Rudek zastępuje Będzieszaka

80 - Ostatnie 10 minut meczu na Cichej

76 - Duchowski głęboko dośrodkował w pole karne i omal nie zdobył gola. Piłka wylądowała na górnej siatce tuż za poprzeczką

74 - Będzieszak dośrodkował i trafił w głowę Idzika. Strzał był niecelny

71 - Do końca meczu 20 minut. Ruch ma przewagę. Idzik strzelał głową, ale znów niecelnie

65 - Pierwsze zmiany w Ruchu. Na boisku pojawiają się Duchowski i Kowalski. Schodzą Paszek i Winciersz

60 - Ciężko się gra dziś Ruchowi. Niebiescy mają przewagę, lecz nie potrafią jej na razie udokumentować bramką

56 - Rzut wolny dla Ruchu z 26 m. Paszek trafia w mur

55 - Na bramkę gości strzela Janoszka, ale to było zbyt słabe uderzenie, by zaskoczyć Tomalę

50 - Gospodarze na razie ospale zaczęli drugą odsłonę nie potrafiąc stworzyć zagrożenia pod bramką Górnika

47 - Po przerwie pierwsi zaatakowali zabrzanie, lecz uderzenie Korbeckiego było niecelne

46 - Rozpoczynamy II połowę z nadzieją na to, że doczekamy się bramek

45 - Koniec I połowy. Na razie na Cichej bez bramek. Ruch ma przewagę, ale młody zespół Górnika skutecznie się broni. Najlepsze okazje po stronie Niebieskich mieli Janoszka, Sikora i Idzik. Po stronie zabrzan najgoźniejszy jest Amerykanin Pranica.

43 - Próbował dwa razy Idzik. Najpierw jego strzał odbił bramkarz Górnika, a dobitka trafiła w boczną siatkę

42 - Gra przeważnie toczy się na połowie zabrzan, ale goście na razie dobrze się bronią

40 - Ostatnie 5 minut I połowy. Na Cichej wciąż czekamy na bramki

35 - Najlepsza jak na razie okazja Ruchu. Paszek podał do Janoszki, a ten strzelił tuż nad poprzeczkę

30 - Strzał Janoszki ląduje w rękach Tomali

25 - Na Cichej wciąż bez bramek w derbach Ruch - Górnik II, choć chorzowianie seryjnie egzekwują rzuty rożne

20 - Uderzenie Janoszki zablokowane

17 - Groźna akcja Górnika. Strzał Pranicy w ostatniej chwili zablokował Sikora

16 - Dał o sobie znać Idzik. Najlepszy snajper Ruchu uderzył piłkę głową i pomylił się naprawdę niewiele

15 - Pierwszy kwadrans gry pod dyktando Niebieskich. Drugi zespół Górnika na Cichej głównie się broni

11 - Głową strzela Sikora. Pomocnik Ruchu minimalnie chybia celu

7 - Kibice Ruchu oczywiście nie mogli wejść na trybuny, ale grupka fanów Niebieskich właśnie odpaliła pod stadionem na Cichej race

6 - Będzieszak strzela z mocno z dystansu, ale piłka po drodze odbija się od jednego z zabrzan i wychodzi na róg

Ruch by wrócić na fotel lidera musi zdobyć przynajmniej punkt, bo dziś swój mecz wygrała Polonia i wyprzedziła chorzowian w tabeli o 1 pkt

Mecz w Chorzowie właśnie się rozpoczął

Ruch z rezerwami Górnika grał tylko raz we wrześniu ubiegłego roku remisując w Zabrzu 2:2

Ruch Chorzów - Górnik II Zabrze 0:0
Ruch: Bielecki - Będzieszak, Kasolik, Kulejewski, Kwaśniewski - Paszek, Sikora, Foszmańczyk, Janoszka, Winciersz - Idzik.
Górnik: Tomala - Surowiec, Kulanek, Winglarek, Szkudlarek, Kobylarczyk, Baranowicz, Pranica, Flak, Korbecki, Zawada.

Za chwilę początek meczu na Cichej

Mecz Ruch Chorzów - Górnik II Zabrze rozpocznie się o godz. 18. A oto skład w jakim zagrają dziś Niebiescy

Ruch Chorzów - Górnik II Zabrze: Jesienne ostatki na Cichej

Ruch Chorzów tegoroczne zmagania w III lidze zakończy meczem z rezerwami Górnika. Nie są to wprawdzie Wielkie Derby Śląska, bo na Cichą przyjedzie drugi zespół zabrzan, ale i tak spotkanie budzi spore emocje, bo wiadomo jakie stosunki łączą kibiców obu klubów.

Podopieczni trenera Łukasza Berety są liderem tabeli grupy trzeciej III ligi i do niedawna mogli poszczycić się serią dziewięciu zwycięskich meczów z rzędu. Wspaniała passa Niebieskich została przerwana przed tygodniem w Goczałkowicach, ale na Cichej chcą zacząć nową serię i udanie zakończyć rundę jesienną.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RUCHU CHORZÓW NA CICHEJ

Niebiescy na Cichej jeszcze w tym sezonie nie przegrali i dziś też nie bardzo mogą sobie pozwolić na stratę punktów, jeśli chcą spędzić zimę w fotelu przodownika. Rezerwy Górnika w tabeli zajmują 12 miejsce tracąc do Ruchu 20 punktów. Drużyna zabrzan złożona w większości z młodych zawodników większość punktów zdobywa w meczach u siebie. Na wyjazdach z siedmiu spotkań wygrała tylko jedno z Rekordem Bielsko-Biała.

Ruch z rezerwami Górnika grał raz w ubiegłym sezonie. W Zabrzu po emocjonującym pojedynku we wrześniu 2019 r. padł remis 2:2, a gospodarze kończyli to spotkanie w dziesiątkę. Do rewanżu w Chorzowie nie doszło, bo wiosną przerwano rozgrywki. Dziś więc po raz pierwszy Ruch i Górnik II spotkają się na Cichej i zapowiada się ciekawy mecz.

Tutaj możesz śledzić relację live i wynik na żywo meczu Ruch Chorzów - Górnik II Zabrze. Telewizyjną transmisję spotkania Niebieskich w systemie pay-per-view można zamówić na klubowej stronie Ruchu. Koszt dostępu do relacji wynosi 12 zł.