Ryszard Komornicki: Szczęśliwy remis Górnika

Michał Mlecz
Górnik Zabrze 1:1 ŁKS Łódź
Górnik Zabrze 1:1 ŁKS Łódź Marcin Włodek (Ekstraklasa.net)
Tuż po spotkaniu Górnika Zabrze z ŁKS-em Łódź odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział trenerzy obu drużyn.

Grzegorz Wesołowski ( ŁKS Łódź) - Przyjechaliśmy tutaj po zdobycz punktową, natomiast z przebiegu meczu sztuką jest że dziś tego meczu nie wygraliśmy. Naliczyłem 5. „czystych” sytuacji strzeleckich, z których powinny paść bramki. Zespół był ustawiony tak jak w meczu z Pogonią Szczecin, czyli oddaliśmy przeciwnikowi pole gry i liczyliśmy na szybkie kontry. Do pewnego momentu wszystko było tak jak sobie założyliśmy, trzeba tylko udokumentować to bramką. Kapitalny strzał Strąka w końcówce meczu, sprawił że spotkanie zremisowaliśmy. Wydaję mi się że przed meczem wzięlibyśmy jeden punkt „w ciemno”, natomiast po meczu jest duży niedosyt. Ale czekamy na następne mecz i gramy dalej.

Ryszard Komornicki ( Górnik Zabrze)- Przede wszystkim chciałem pogratulować pięknej bramki Pawłowi Strąkowi, oraz dobrej zmiany Robertowi Trznadlowi. Po wejściu na boisko bardzo ożywił grę. Oczywiście remis dla Górnika jest szczęśliwy, ale gdybyśmy wykorzystali wcześnie okazje, to może było by nam łatwiej. Przy stanie 1:0 ŁKS grał na swojej połowie i czekał na kontry. W II połowie było za dużo chaosu oraz przypadkowości, ale w Zabrzu nie gra się łatwo jeśli się przegrywa. Takie błędy który popełniła obrona przy bramce dla ŁKS-u, nie mogą się zdarzać.