Sandecja planowo wygrywa

Bartłomiej Szura
Kapitan strzelił drugiego gola
Kapitan strzelił drugiego gola Rafał Kamieński/Polskapresse
Pewna wygrana beniaminka z Nowego Sącza nad praktycznie drugoligową już Stalą Stalowa Wola w przełożonej z 10 kwietnia serii spotkań piłkarskiej pierwszej ligi.

Spotkanie w Nowym Sączu miało jeden schemat. Ataki Sandecji i obrona gości przerywana nielicznymi kontrami, które z reguły bez problemu rozbijali defensorzy z Nowego Sącza.

Pierwsza bramka padła już w 5 minucie, a strzelcem był Michał Jonczyk. Po tej bramce gospodarze chyba stwierdzili, że kolejny raz piłka sama wpadnie do siatki i razili niedokładnością i dużą nonszalancją. Stal natomiast nie miała żadnych argumentów aby się Sandecji przeciwstawić. Wystarczy napisać, że pierwszy celny strzał na bramkę gospodarzy piłkarze ze Stalowej Woli oddali dopiero w 78 minucie.

Dwadzieścia minut wcześniej natomiast kapitan zespołu Jano Frohlich po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego podwyższył wynik na 2:0, a tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra Dariusz Gawęcki po raz trzeci pokonał bramkarza gości.

Piłkarze Stali w Nowym Sączu nie pokazali nic poza nieporadnością, brakami w wyszkoleniu i w końcówce bardzo brutalnymi i bezpardonowymi starciami z przeciwnikami. Sandecja spotkanie wygrała najmniejszym nakładem sił mając w perspektywie spotkanie w niedzielę z Widzewem.