Sandecja – Warta LIVE! Czas ustabilizować formę

Marcin Rogowski
Czy i tym razem "Wiśnia' będzie miał okazje do radości?
Czy i tym razem "Wiśnia' będzie miał okazje do radości? Mateusz Bobola
Po kompromitacji w Łodzi, Sandecję czeka trudne i ważne spotkanie na własnym stadionie. Tym razem rywalem biało-czarnych będzie krezus pierwszej ligi, Warta Poznań. Relacja NA ŻYWO od 17 w Ekstraklasa.net!

Relacja na żywo z meczu Sandecja Nowy Sącz – Warta Poznań w Ekstraklasa.net!

Dotychczas Sandecja sześciokrotnie mierzyła się z Wartą. Bilans tych spotkań to dwa zwycięstwa biało-czarnych, jeden remis i trzy wygrane poznaniaków. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami został rozegrany 1. kwietnia 2012 roku i zakończył się wygraną Sandecji 2:1. Obie bramki dla nowosądeczan zdobył Bartosz Wiśniewski. O pierwszej połowie tego spotkania najlepiej nic nie pisać, bo była nudna jak przysłowiowe flaki w oleju. Za to w drugiej połowie kibice zebrani na stadionie spore emocje, a przede wszystkim bramki.

W ostatniej rozegranej kolejce Sandecja uległa w Łodzi, tamtejszemu ŁKS-owi 2:3. Wszystkie bramki dla podopiecznych trenera Świerada zdobył Arkadiusz Aleksander. O losach tego meczu zadecydowała pierwsza połowa, w której to zawodnicy z Nowego Sącza popełnili proste błędy w defensywie i dali sobie strzelić trzy bramki, a sami zdobyli tylko jedną. Biało-czarni na odrobienie strat mieli jeszcze całe 45. minut, ale jak się okazało dla nich było to za mało czasu.

W poprzedniej kolejce Warta gościła u siebie Polonie Bytom. Biało-zieloni okazali się niegościnni i pokonali przybyszów ze Śląska 2:1. Bramki dla klubu z Poznania zdobyli: Krzysztof Bartoszak i Maciej Mysiak. Sam mecz do 75. minuty przebiegał pod dyktando warciarzy, którzy w tym czasie rzadko opuszczali połowę Polonii. Efektem tego były dwie strzelone bramki. Niestety dla biało-zielonych, w końcówce to gracze z Bytomia przejęli inicjatywę, co zaowocowało strzeleniem bramki kontaktowej. Jednak by doprowadzić do wyrównania podopiecznym trenera Trzeciaka zabrakło czasu.

W 13. kolejkach, które zostały już rozegrane Sandecja zdobyła piętnaście punktów, co pozwala jej zajmować dwunaste miejsce w ligowej hierarchii. Warta plasuje się tylko dwie lokaty wyżej, a na swoim koncie ma osiemnaście punktów. Jeżeli biało-czarni wygrają ten mecz, to zrównają się punktami z poznaniakami, ale dzięki lepszemu bilansowi spotkań bezpośrednich wyprzedzą ich w tabeli.

Sandecja przystąpi do meczu bez pauzujących za kartki Bartosza Szeligi i Wojciecha Mroza, a także ciągle kontuzjowanych Piotra Kosiorowskiego i Kamila Szymury. Niepewny jest występ Marcina Makucha, który nadal narzeka na naderwany mięsień uda. Z kolei trener Owczarek do swojej dyspozycji będzie miał wszystkich zawodników, ponieważ nikt nie pauzuje za kartki, ani nie narzeka na kontuzje.

Ciężko wskazać zdecydowanego faworyta tego spotkania, ponieważ oba zespoły mają piłkarzy o podobnych umiejętnościach i doświadczeniu. Za Sandecją przemawiają: własne boisko, wspaniali sądeccy kibice, którzy są z zespołem na dobre i na złe, chęć zrehabilitowania się za ostatnią porażkę oraz widmo kar finansowych, które zarząd klubu może nałożyć na zawodników w przypadku kolejnej porażki. Z kolei atutami Warty będą: mniejsza ilość pauzujących zawodników, pragnienie wygrania drugiego meczu z rzędu, a także osoba Wojciecha Trochima, który będzie chciał udowodnić, że za szybko się go z Sandecji pozbyto.

Mecz rozpocznie się w sobotę, 27 października o godzinie 17, a poprowadzi go sędzia Jacek Małyszek z Lublina. W dniu meczu bilety będzie można nabywać w kasach przy stadionie od godziny 13. Dla posiadaczy biletów z przedsprzedaży i karnetów zostanie przeznaczone osobne wejście na stadion.

Przewidywane wyjściowe składy:

Sandecja Nowy Sącz: Marcin Cabaj – Wojciech Wilczyński, Mateusz Kowalski, Peter Petran, Marcin Kowalski – Sebastian Szczepański, Yuriy Zinyak, Piotr Mroziński, Ruben Sanchez, Bartosz Wiśniewski – Arkadiusz Aleksander

Warta Poznań: Adrian Lis - Grzegorz Bartczak, Maciej Mysiak, Maciej Wichrowski, Adam Mójta - Tomasz Magdziarz, Artur Marciniak, Wojciech Trochim, Łukasz Grzeszczyk, Krzysztof Bartoszak - Bartłomiej Pawłowski