Sanfrecce Hiroszima zagra z River Plate w półfinale KMŚ [ZDJĘCIA]

Grzegorz Ignatowski
Sanfrecce Hiroszima pokonało 3:0 drużynę TP Mazembę i uzupełniło stawkę półfinalistów Klubowych Mistrzostw Świata.

Pierwszą bramkę dla Japończyków strzelił w 44 minucie Tsukasa Shiotani. Warto wspomnieć, że ten zawodnik strzelił jedną z bramek w meczu z Auckland City, więc obecnie z dorobkiem dwóch bramek, jest liderem tabeli strzelców KMŚ. W drugiej połowie swoje trafienia dołożył jeszcze Kazuhiko Chiba, a wynik meczu na 3:0 ustalił Takuma Asano.

Kolejny mecz Sanfrecce Hiroszima rozegra 16 grudnia. Rywalem Japończyków będzie triumfator Copa Libertadores - River Plate Buenos Aires.

TP Mazembe - Sanfrecce Hiroszima 0:3 (0:1)
Shiotani 44, Chiba 56, Asano 78
TP Mazembe: Sylvain Gbohouo − Yaw Frimpong, Joel Kimwaki, Richard Boateng (69 Jonathan Bolingi), Salif Coulibaly − Given Singuluma (46 Thomas Ulimwengu), Nathan Sinkala (63 Rainford Kalaba), Boubacar Diarra, Mbwana Aly Samatta − Roger Assale, Adama Traore
Sanfrecce Hiroszima: Takuto Hayashi − Kazuhiko Chiba, Tsukasa Shiotani, Sho Sasaki, Toshihiro Aoyama − Kazuyuki Morisaki, Mihael Mikić (82 Hiroki Mizumoto), Yoshifumi Kashiwa, Yusuke Chajima − Hisato Sato (75 Takuma Asano), Douglas (88 Yusuke Minagawa)