Siarka - Wisła Puławy LIVE! Goście uciekną ze strefy spadkowej?

Kevin Słomka
Siarka Tarnobrzeg zagra z Wisłą Puławy
Siarka Tarnobrzeg zagra z Wisłą Puławy Dominika Przybyło
Runda wiosenna w 2. lidze nabiera tempa. W sobotę do Tarnobrzega przyjedzie Wisła Puławy, która desperacko potrzebuje punktów, by uciec "spod kreski". Tarnobrzeżanie jednak niechętnie je oddadzą, a to zapowiada emocje. Ciężko przewidzieć jak potoczy się sobotni mecz, gdyż obie ekipy na wiosnę grają w kratkę.

Punktualnie o 12 w południe na stadionie miejskim w Tarnobrzegu usłyszymy pierwszy gwizdek arbitra w meczu Siarki z Wisłą Puławy. To ciekawie zapowiadające się spotkanie powinno dostarczyć kibicom sporo emocji, a to ze względu na sytuację w tabeli obu zespołów. Gospodarze znajdują się w środku stawki, na 8. miejscu. Do lidera z Kluczborka, Siarkowcy tracą 6 "oczek". Goście, którzy znajdują się w strefie spadkowej, do bezpiecznego miejsca tracą tych punktów 3, mając jednak o 2 spotkania rozegrane mniej. Każda zdobycz może być zatem dla Wisły na wagę złota.

W rundzie jesiennej obie drużyny spotkały się w Puławach, gdzie padł remis 1:1. W 8. minucie prowadzenie gospodarzom dał z rzutu karnego Konrad Nowak, wyrównał 13 minut później Daniel Koczon. Mimo przewagi gości, bramki już nie padły i Siarka zanotowała trzeci remis w ciągu 4 spotkań. Co ciekawe, Wisła zdobyła wówczas zaledwie 2. ligowy punkcik (mecz odbył się w 7. kolejce 2. ligi). Po przerwie zimowej, piłkarze z Puław nie wznowili rozgrywek wraz z innymi zespołami, a to z powodu odwołanego meczu z Limanovią. Podopieczni Bohdana Bławackiego rozegrali 3 spotkania, podczas gdy Tarnobrzeżanie cztery.

Sinusoida to słowo które dobrze opisuje obecną formę piłkarzy Siarki. Po porażce w Pruszkowie (1:3), podopieczni Ryszarda Kuźmy pokonali na wyjeździe Energetyka ROW Rybnik (1:0) oraz w Wielkich Derbach Podkarpacia Stal Stalową Wolę (2:1). Gdy wydawało się, że forma piłkarzy z Tarnobrzega rośnie, zimny prysznic sprawili im zawodnicy Górnika Wałbrzych, którzy w ostatniej kolejce pokonali Siarkę 3:2. Goście z kolei są na fali wznoszącej. Po porażce z Rakowem Częstochowa (0:1), piłkarze z Puław zremisowali w Katowicach z Rozwojem 2:2, a w poprzedniej serii gier pokonali Nadwiślan Góra 3:2, zapewniając sobie 3 punkty w ostatniej minucie gry.

Kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść? Goście będą zmotywowani, gdyż ewentualna wygrana pozwoli im opuścić strefę spadkową. Dla Siarki natomiast mecz ten będzie okazją do zmazania plamy po meczu z Górnikiem, oraz przede wszystkim szansą do zbliżenia się do czołówki tabeli. Sędzią spotkania będzie Dawid Pająk.