Skrót meczu Miedź Legnica - Stal Rzeszów 2:1 [WIDEO] Nowy lider 1 ligi wygrał po raz czwarty

Jacek Czaplewski
od 16 lat
Fortuna 1 Liga. Zaplecze ma nowego lidera tabeli. Została nim Miedź Legnica. Spadkowicz z ekstraklasy dzięki skutecznej pierwszej połowie ograł u siebie przebudowaną Stal Rzeszów. Polecamy skrót najciekawszych akcji.

Bramki z meczu Miedź Legnica - Stal Rzeszów

Miedź prędko objęła prowadzenie. W 4 minucie pomógł rykoszet. Po strzale Kamila Antonika piłkę głową podbił ostatni obrońca na drodze, czym kompletnie zaskoczył Jakuba Wrąbla.

Potem po rzucie wolnym podwyższył Ruben Hoogenhout. Miedź mogła przed przerwą jeszcze raz trafić do siatki. Trafiła, ale w akcji po której przewrotką kopnął Kamil Drygas był spalony.

W drugiej połowie Stal złapała tylko kontakt po ładnym strzale Krystiana Wachowiaka. Miedź z 13 punktami na koncie przewodzi tabeli. Stal z ledwie oczkiem jest przedostatnia.

Miedź Legnica – Stal Rzeszów 2:1 (2:0)
Bramki: Antonik 4', Hoogenhout 41' - Wachowiak 72'
Żółte kartki: Agbor – Wachowiak, Danielewicz
Sędziował: Rasmus (Toruń)
Widzów 3588.

Miedź Legnica: Mądrzyk – Kostka, Mijusković, Hoogenhout, Carolina – Tront – Michalik (81. Guzdek), Drygas (60. Drzazga), Lehaire (67. Pierzak), Antonik (67. Mansfeld) – Agbor (81. Niewulis).

Stal Rzeszów: Wrąbel – Warczak, Kościelny, Góra, Wachowiak – Poczobut, Danielewicz (90. Jaworskij) – Manolo (71. Kądziołka), Kłos (60. Łyczko), Sadłocha (60. Diaz) – Prokić (71. Pena).