Skrót meczu Raków Częstochowa - Karabach Agdam 3:0 [WIDEO]

Krzysztof Kowalski
od 16 lat
Raków Częstochowa w meczu kontrolnym gładko pokonał Karabach Agdam, uczestnika Ligi Europy i dziewięciokrotnego mistrza Azerbejdżanu (3:0). Do siatki trafiali Ivi Lopez i dwukrotnie Vladislavs Gutkovskis. Polecamy skrót najciekawszych akcji.

Raków Częstochowa: okazałe zwycięstwo w sparingu z Karabachem

Mistrz Azerbejdżanu rozniósł Lecha Poznań w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, ale ostatecznie zdobył przepustkę do Ligi Europy. W fazie grupowej zajął trzecie miejsce i w lutym zagra dwumecz z belgijskim Gent o 1/8 finału Ligi Konferencji.

Raków prowadzenie objął już w 10. minucie. Ivi Lopez rozegrał piłkę z Kunem i trafił przy słupku z osiemnastu metrów. Po przerwie błysnął Vladislavs Gutkovskis. Najpierw Łotysz wykorzystał sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu Gustava Berggrena. Natomiast w samej w końcówce przelobował golkipera rywali po strzale głową.

W ekipie Marka Papszuna debiutowali sprowadzony z Pogoni Szczecin Jean Carlos Silva i Adrian Gryszkiewicz, który do Częstochowy przeniósł się na stałe z niemieckiego SC Padeborn. Do pełni sił wrócił Marcin Cebula. 27-letni pomocnik zaliczył nawet asystę przy drugim trafieniu Gutkovskisa.

Dla Rakowa był to pierwszy mecz kontrolny na zgrupowaniu w Belek. Kolejny rozegra w poniedziałek. Rywalem drużyny spod Jasnej Góry będzie FCSB Bukareszt, czyli dawna Steaua.

Raków Częstochowa - Karabach Agdam 3:0 (1:0)

Bramki: Lopez 10, Gutkovskis 47, 84

Raków Częstochowa: Kovacević - Svarnas, Petrasek (71 Gryszkiewicz), Rundić (71 Racovitan) - Tudor (65 Długosz), Berggren, Papanikolaou (29 Lederman, 65 Papanikolaou), Kun - Nowak (65 Musiolik), Ivi Lopez (71 Cebula), Gutkovskis.