Skrót meczu Stal Rzeszów - Arka Gdynia 2:1 [WIDEO] Po derbach poszli za ciosem

Jacek Czaplewski
od 16 lat
Fortuna 1 Liga. Najpierw wygrane derby, teraz pokonany kandydat do awansu. Stal Rzeszów do trzech zwycięstw z rzędu przedłużyła swoją serię. U siebie wygrała z Arką Gdynia 2:1. Polecamy skrót wszystkich akcji bramkowych.

Bramki z meczu Stal Rzeszów - Arka Gdynia

Stal objęła prowadzenie o dwie minuty szybciej niż z Resovią. Autor trafienia okazał się ten sam. Po rozegraniu rzutu wolnego Patryk Małecki oddał ładny strzał z powietrza.

Zaraz potem czyli w 13 minucie Arkę dobił Damian Michalik. To on wykorzystał błąd bramkarza, Kacpra Krzepisza, który nie upilnował krótkiego słupka.

Arka w odpowiedzi oddała mnóstwo strzałów. Do siatki z rzutu karnego trafił tylko Hubert Adamczyk.

Dzięki wygranej Stal wyprzedziła Arkę w tabeli. Drużyna z Rzeszowa zajmuje szóste miejsce, czyli ostatnie gwarantujące udział w barażach o ekstraklasę. Ma dwa punkty więcej na cztery mecze przed końcem sezonu.

Stal Rzeszów - Arka Gdynia 2:1 (2:1)
Bramki: Patryk Małecki 11', Damian Michalik 13' - Hubert Adamczyk 45' (k.)
Żółte kartki: Oleksy, Poczobut, Pajnowski - Milewski, Azacki, Capanni
Sędziował: Leszek Lewandowski (Zabrze)
Widzów: 4677

Stal Rzeszów: Bąkowski - Marczuk, Góra, Oleksy, Pajnowski (61 Mustafajew) - Michalik (89 Kłos), Danielewicz, Poczobut, Wolski, Prokić - Małecki (67 Olejarka).

Arka Gdynia: Krzepisz - Marcjanik, Azacki, Gol - Stępień, Milewski (78 Stolc), Adamczyk, Skóra, Haydary (66 Capanni), Gojny (66 Żebrowski) - Czubak.