Śląsk po efektownym zwycięstwie, nowym wiceliderem Ekstraklasy!

Michał Wieczorek
Po bardzo ciekawym meczu we Wrocławiu, Śląsk pokonał GKS Bełchatów 4:2. Drużyna Oresta Lenczyka została wiceliderem tabeli Ekstraklasy.

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów - zobacz zapis naszej relacji live!

Dla gości zabójcze były 2 minuty tuż po wznowieniu gry w drugiej połowie. Najpierw pierwsze trafienie w sezonie zaliczył Tomasz Szewczuk, uderzając głową do braki Sapeli. Minutę później sytuację sam na sam wykorzystał Cristian Diaz.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem, który zapowiadał niespodziankę. Gospodarze wyszli co prawda na prowadzenie po golu z rzutu karnego Sebastiana Mili, ale później to bełchatowianie zdobyli dwie bramki. W 15. minucie defensywa Śląska zupełnie zapomniała pokryć w polu karnym Marcina Żewłakowa, a ten bez problemu wykończył dośrodkowanie precyzyjnym strzałem głową. To był 7 gol "Żewłaka" w sezonie. Może doświadczony snajper GKS-u włączy się jeszcze do walki o miano króla strzelców ligi. Przed przerwą gości na prowadzenie wyprowadził Dawid Nowak, który z trudnej pozycji ładnym strzałem pokonał Kelemena.

W drugiej połowie na boisku lepszy był już zespół Śląska. Po dwóch golach Szewczuka i Diaza zapał ofensywyny gości zmalał. W doliczonym czasie gry gospodarze wyprowadzili jeszcze zabójczą. Piotr Ćwielong dograł idealnie do Diaza, a ten zdobył swojego drugiego gola. Chwilę później, za zdjęcie koszulki... obejrzał także drrugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

Tego ciekawego widowiska nie obejrzeli niestety kibice, bo stadion we Wrocławiu został w czwartek zamknięty przez dolnośląskiego wojewodę.

Śląsk Wrocław - PGE GKS Bełchatów 4:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Sebastian Mila (11-karny), 1:1 Marcin Żewłakow (14-głową), 1:2 Dawid Nowak (39), 2:2 Tomasz Szewczuk (51-głową), 3:2 Cristian Omar Diaz (53), 4:2 Cristian Omar Diaz (90+2).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Marek Gancarczyk, Cristian Omar Diaz. PGE GKS Bełchatów: Marcin Drzymont, Maciej Mysiak, Jacek Popek, Mateusz Cetnarski. Czerwona kartka za drugą żółtą - Śląsk Wrocław: Cristian Omar Diaz (90+2).

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Spotkanie rozgrywane bez udziału publiczności.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Amir Spahic (46. Piotr Ćwielong) - Marek Gancarczyk, Antoni Łukasiewicz, Rok Elsner, Sebastian Mila, Łukasz Madej (46. Cristian Omar Diaz) - Tomasz Szewczuk (75. Dariusz Sztylka).

GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Grzegorz Fonfara, Marcin Drzymont, Mate Lacic, Jacek Popek (58. Maciej Małkowski) - Dawid Nowak, Paweł Komołow (76. Mariusz Zawodziński), Maciej Mysiak, Mateusz Cetnarski (71. Grzegorz Kuświk), Marcus Vinicius - Marcin Żewłakow.