Southampton wygrywa z Crystal Palace, czyste konto Boruca

Damian Wiśniewski
Artur Boruc zatrzymał Crystal Palace
Artur Boruc zatrzymał Crystal Palace Angelika Wiatr
W meczu 29. kolejki Premier League Southampton skromnie pokonało Crystal Palace 1:0. Cały mecz w barwach "Świętych" rozegrał Artur Boruc, który zachował czyste konto.

Pierwsza połowa była naprawdę ciekawym widowiskiem, a co chyba najważniejsze, bardzo wyrównanym. Na boisko od pierwszej minuty w barwach Southampton wybiegł Artur Boruc i Polak zaliczył jedną klasową interwencję.

Przewagę na boisku, i to dość sporą, mieli podopieczni Mauricio Pochettino. Oni też stworzyli sobie chyba nieco więcej okazji do strzelenia bramki i to im ta sztuka się udała. W 37. minucie Jay Rodriguez wygrał pojedynek biegowy z bramkarzem Orłów, Julianem Speronim, i wpakował piłkę do bramki.

Boruc w trakcie tych pierwszych trzech kwadransów zaliczył jedną kapitalną interwencję, jak się potem okazało, jedyną w całym meczu. Polski bramkarz obronił trudny strzał sprzed pola karnego, kiedy był zasłonięty przez piłkarzy obu drużyn. Poza tym były goalkeeper Legii za dużo się nie napracował, ale zrobił to, co do niego należało.

W trakcie drugiej połowy Southampton już tak bardzo nie nacierał na bramkę gospodarzy. Spokojnie grając, chciał dowieźć trzy oczka do samego końca i ta sztuka The Saints się udała. Głównie dzięki temu, że ich słaby przeciwnik nie potrafił znaleźć drogi do bramki polskiego goalkeepera, który zaliczył już dziewiąte czyste konto w tym sezonie.