Sparing: Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:2

Marcin Zdunkowski
Arka Gdynia nie sprostała Piastowi
Arka Gdynia nie sprostała Piastowi Aqatka / Piotr Kwiatkowski
W rozegranym dzisiaj w Gniewinie meczu sparingowym Arka Gdynia, przygotowująca się do rozgrywek 1 ligi, przegrała z ekstraklasowym Piastem Gliwice 1:2. Dla gdynian był to ostatni mecz kontrolny przed rozpoczęciem rozgrywek.

Mecz od początku rozgrywany był w szybkim tempie. Oba zespoły starały się wyprowadzać szybkie kontry, lecz to Arka zadała pierwszy cios. W 38. minucie, po dobrym podaniu Tomasza Jarzębowskiego, akcję sam na sam wykorzystał niezawodny ostatnio Mateusz Szwoch.

Po przerwie piłkarze z Gliwic wzięli się do odrabiania strat. To zaprocentowało w 60. minucie. Po wrzutce i zamieszaniu w polu karnym, piłkę do bramki skierował, sprowadzony niedawno z Kaiserslautern, Jakub Świerczok. Arkowcy od razu próbowali odpowiedzieć groźnymi akcjami, których nie zdołali wykorzystać. Niewykorzystane sytuację lubią się jednak mścić. W 77. minucie po błędzie Krzysztofa Sobieraja zwycięską bramkę dla Piasta zdobył Adrian Sikora.

Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:2

Gole: Szwoch 38' - Świerczok 60', Sikora 77'

Arka Gdynia: Szlaga (46' Szromnik) - Tadrowski, Sobieraj, Brodziński, Radzewicz - Krajanowski (76' Brzuzy), Jarzębowski, Pruchnik, Tomasik - Szwoch (66' Formella) - Da Silva (66' Nwaogu)

Piast Gliwice: Szmatuła - Lisowski, Krzycki, Fernando, zawodnik testowany, Murawski, Izvolt, Bzdęga, zawodnik testowany, Świerczok, Sikora