Sparing: Elana Toruń – Cuiavia Inowrocław 3:1

Łukasz Urbański
Piłkarze Elany Toruń wygrali sparing z Cuiavią
Piłkarze Elany Toruń wygrali sparing z Cuiavią Patryk Młynek/Polskapresse
W dzisiejszym sparingu rozegranym w Toruniu, miejscowa Elana pokonała trzecioligową Cuiavię Inowrocław 3:1 (1:0). Bramki dla „żółto-niebieskich” zdobyli Karol Lewandowski, Arkadiusz Czarnecki oraz testowany Rafał Popis.

Początek spotkania był bardzo nerwowy w wykonaniu obu ekip i powodował dużą ilość błędów. Nieoczekiwanie jednak więcej ofensywnych akcji stworzyli sobie niżej notowani goście. Mimo optycznej przewagi Cuiavii, bramkę tuż przed przerwą zdobyli gospodarze. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i dograniu piłki w pole karne w siatce umieścił ją Karol Lewandowski.

W przerwie szkoleniowiec Elany dokonał kilku korekt w składzie, co przełożyło się na jakość gry, lecz w 59. minucie po błędzie toruńskiej defensywy gola wyrównującego w sytuacji sam na sam zdobył Borys Klimczewski. W 78. minucie bramkę z rzutu karnego dla „żółto-niebieskich” zdobył Arkadiusz Czarnecki, a dwie minuty później po strzale z narożnika pola karnego wynik spotkania ustalił Rafał Popis. W samej końcówce meczu po starciu z rywalem urazu obojczyka doznał Tomasz Rogóż i został odwieziony do szpitala.

Ostatni mecz kontrolny przed inauguracją drugiej ligi zachodniej Elana rozegra w sobotę o godzinie 12 z Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Elana Toruń – Cuiavia Inowrocław 3:1 (1:0)

Karol Lewandowski (45), Arkadiusz Czarnecki (78, k), Rafał Popis (80) – Borys Klimczewski (59)

Elana: Bebłowski (46’ Kamiński) – Gościński (46’ Kucharski), Czarnecki, Wypij (46’ Fedosenko), Wróbel – Kikowski, Rogóż, Białek, Dzienis - Sulej (65’ Wędzyński), Lewandowski (46’ Popis)