Sparing: Legia Warszawa - Concordia Chiajna 2:1

Sebastian Kuśpik
Michał Efir nabawił się kontuzji w sparingu
Przebywający na zgrupowaniu w hiszpańskim Costa Ballena piłkarze warszawskiej Legii pokonali w drugim meczu kontrolnym 10. zespół rumuńskiej ekstraklasy, Concordię Chiajna (2:1).

Trener Jan Urban dał dziś okazję do zaprezentowania swoich umiejętności przede wszystkim młodzieży. Na prawej obronie sprawdzany był więc Bartosz Bereszyński, a w środku Cezary Michalak. W drugiej linii operował Przemysław Mizgała, na skrzydle Olek Jagiełło, a w linii ataku najskuteczniejszy Legionista okresu przygotowawczego, Michał Efir.

Wojskowi z wielkim impetem zaatakowali przedstawiciela rumuńskiej ekstraklasy, dzięki czemu już w 2. minucie Przemysław Mizgała otworzył wynik meczu uderzeniem z 18. metrów. W 10. minucie Florina Nitę pokonał Olek Jagiełło, którzy wykorzystał sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu Michała Efira.

Kontaktowego gola piłkarze Concordii zdobyli w 36. minucie po nieporozumieniu Michalaka i Berezowskiego, z którego skrzętnie skorzystał Carlos Wellington. Mimo kilku strzałów Rumuni nie zdołali doprowadzić do remisu i na przerwę obie ekipy schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu Legii.

Michał Efir - szturmem na Ekstraklasę!

W drugiej części spotkania na placu gry zameldowali się Kuba Wawrzyniak i Dominik Furman, którzy zastąpili odpowiednio Tomka Brzyskiego i Janusza Gola.

Tuż po przerwie dobrą sytuację bramkową miał wprowadzony Wawrzyniak, ale będąc już w "16" Concordii uderzył obok słupka. Rumuni starali się odpowiedzieć na ataki Legionistów, ale nie potrafili trafić w światło strzeżonej przez testowanego Igora Berezowskiego bramki.

Po godzinie gry z kontuzją boisko opuścić musiał Michał Efir, którego zastąpił Danijel Ljuboja. Serb nie miał chyba jednak zbyt wielkiej ochoty na szarpanie się z rumuńskimi zawodnikami, bo już po 11. minutach wdał się w przepychankę z rywalami, za co obejrzał czerwoną kartkę i mógł udać się pod prysznic.

Z racji sparingowego charakteru spotkania Legia nie musiała kończyć go w "10" i za krnąbrnego Serba wprowadziła kolejnego młodziana, Michała Bajdura.

Do końca spotkania obie ekipy próbowały konstruować ofensywne akcje, ale niezbyt dobrze im to wychodziło i wynik nie uległ już zmianie. Legia pokonała 10. obecnie zespół rumuńskiej ekstraklasy, 2:1.

Legia Warszawa - Concordia Chiajna 2:1 (2:1)
Bramki:
Przemysław Mizgała 2, Aleksander Jagiełło 10 - Welington 36

Legia Warszawa: Igor Berezowski - Bartosz Bereszyński, Cezary Michalak, Dickson Choto, Tomasz Brzyski (46' Jakub Wawrzyniak) - Michał Kucharczyk, Przemysław Mizgała (64' Daniel Łukasik), Janusz Gol (46' Dominik Furman), Jorge Salinas, Aleksander Jagiełło (67' Kamil Kurowski) - Michał Efir (59' Danijel Ljuboja, 71' Michał Bajdur).

Concordia Chiajna: Florin Niţă - Sorin Ghionea (46' Georgian Damian), Cătălin Savin, Mihai Leca, Bogdan Bucurică - Sorin Paraschiv (35' Valentin Coșereanu, 83' Radu Ciupitu), Andrei Stan, Tiberiu Serediuc, Nicolae Zuluf (56' Daniel Stan) - Welington, Damir Ibrić (64' Florin Purece).

źródło: własne / legia.net