Sparing: Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 3:0

Łukasz Piekarski, krk
Artur Szczepański
W sparingowym starciu pierwszoligowców Olimpia Grudziądz wygrała ze Stomilem Olsztyn 3:0. Mecz rozegrano w Świeciu, a gole dla grudziądzan strzelali Denis Popović (dwie) i Maciej Rogalski.

Pierwsza bramka dla grudziądzkiego zespołu padła w 27. minucie, kiedy to precyzyjnym strzałem popisał się Denis Popović.

Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy doskonałą okazje do wyrównania mieli piłkarze z Olsztyna. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Ihor Skoba. Górą w tym pojedynku był ostatecznie Michał Wróbel, który pod nieobecność Bartosza Fabiniaka jest głównym faworytem do gry w wyjściowym składzie na wiosnę.

Podwyższenie wyniku przyszło na początku drugiej części gry. Świetnym dośrodkowanie z prawej strony popisał się Marcin Kaczmarek. Dogranie doświadczonego skrzydłowego silnym strzałem głową z najbliższej odległości wykończył Maciej Rogalski.

Ostateczny rezultat spotkania ustalił w 72. minucie Denis Popović. Słoweniec popisał się znakomitym strzałem z rzutu wolnego.

- Wyniki spotkań sparingowych są sprawą drugorzędną. Najważniejsza jest sama gra - mówi trener Dariusz Kubicki. - Obecnie wchodzimy w ostatnią fazę przygotowań. Obecnie jesteśmy gotowi na 90 %.

Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 3:0

Bramki: Denis Popović 27, 72, Maciej Rogalski 51

Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel - Bartosz Jaroch (60 Robert Szczot), Sebastian Zalepa, Michal Piter-Bucko (60 Adrian Bielawski), Adam Banasiak (46 Marcin Woźniak) - Marcin Kaczmarek (60 Patryk Skórecki), zawodnik testowany, Marcin Smoliński (67 Patryk Urbański), Denis Popovic, Maciej Rogalski (60 Michał Łabędzki) - Arkadiusz Aleksander (60 Adam Cieśliński).

Stomil Olsztyn: (skład wyjściowy) Michał Przyborowski - Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Dawid Szymonowicz, Tomasz Wełna - Roman Maczułenko, Łukasz Jegliński, Igor Skoba, Wołodymyr Kowal, Michał Trzeciakiewicz - Łukasz Jamróz.

Igor Skoba w 41. minucie nie wykorzystał rzutu karnego (obronił Michał Wróbel).

źródło: Olimpia Grudziądz