Sparingi: Zawisza Bydgoszcz - Los Barrios 2:1

Dariusz Knopik/Gazeta Pomorska
Zawisza Bydgoszcz - Wisła Płock 1:3
Zawisza Bydgoszcz - Wisła Płock 1:3 Tomasz Czachorowski / Polska Press
Na zakończenie zgrupowania w Marbelli niebiesko-czarni w ostatniej grze kontrolnej pokonali trzecioligowy Los Barrios 2:1.

Prowadzenie dla zawiszan już na początku spotkania uzyskał Karol Angielski. Potem ładnym strzałem z wolnego do remisu doprowadził Nucio Fernandez. W końcówce spotkania, wprowadzony chwilę wcześniej Jakub Łukowski ustalił wynik meczu.

Jestem bardzo zadowolony z tej gry kontrolnej - przyznał trener Zbigniew Smółka. - To była szybka i agresywna gra. Utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy sobie sytuacje. Jeżeli wypracowujemy sobie cztery okazje do przerwy, to powinniśmy ułożyć sobie mecz. Jeden z rywali powinien dostać czerwoną kartkę, ale sędzia nie dał. To jego decyzja - dodał szkoleniowiec.

- W naszej grze było widać elementy nad którymi pracowaliśmy. Jestem zadowolony z ich wykonywania. Gratuluję chłopakom wygranej, bo na nią zasłużyli. Można było już wysoko prowadzić do przerwy i i uspokoić grę. Jednak na skuteczność przyjdzie jeszcze czas. Mamy jeszcze tydzień do ligi i będzie jeszcze lepiej - kontynuuje trener niebiesko-czarnych.

Przypomnijmy, że wcześniej bydgoszczanie zremisowali z Dynamo Moskwa 1:1 i pokonali Amkar Perm 1:0.

Dzisiaj zawiszanie wracają do kraju. Około 16 wylatują z Malagi do Warszawy. W stolicy meldują się przed 20. Potem jeszcze podróż do Bydgoszczy.

W sobotę o godz. 11 Zawisza w ostatnim sparingu przez rozpoczęciem rundy wiosennej zmierzy się z Chojniczanką.

Zawisza Bydgoszcz - Los Barrios 2:1 (1:1)

Bramki: Karol Angielski 5, Jakub Łukowski 82 - Nacho Fernandez 19

Zawisza: Dominik Kowalski - Sebastian Kamiński, Jean-Yves M'voto, Piotr Stawarczyk (46 Toni Markić), Blażo Igumanović - Damian Michalik (46 Maciej Kona), Gal Arel (70 Wasił Panajotow), Kamil Drygas (78 Arkadiusz Gajewski), Karol Danielak (63 Jakub Łukowski) - Karol Angielski (78 Jay Jaskólski), Szymon Lewicki (70 Mica)

źródło: Gazeta Pomorska