MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Stal Stalowa Wola została drugim finalistą baraży o awans do 1. ligi. W półfinale okazała się lepsza od Chojniczanki Chojnice

Bartosz Głąb
Damian Urban (Stal Stalowa Wola) strzelił pięknego gola w barażach o 1 ligę.
Damian Urban (Stal Stalowa Wola) strzelił pięknego gola w barażach o 1 ligę. YouTube TVP Sport
Stal Stalowa Wola została drugim finalistą baraży w 2. lidze o awans na wyższy szczebel rozgrywkowy. W meczu półfinałowym Stalowcy pokonali u siebie Chojniczankę Chojnice 2:1 po pięknych trafieniach Damiana Urbana oraz rezerwowego Bartosza Pioterczaka. W końcówce jedynego gola dla rywali strzelił Tomasz Boczek. Wcześniej awans do finału zapewnił sobie KKS Kalisz i to on będzie gospodarzem decydującego spotkania.

Stal Stalowa Wola zagra w finale baraży o awans do Fortuna 1. Ligi

W pierwszej połowie oba zespoły miały po jednej sytuacji bramkowej. Znacznie bliższej strzelenie gola byli przyjezdni, bo w 9. minucie po wrzucie z autu, uderzenie głową Tomasza Boczka trafiło w poprzeczkę. Decydująca dla losów spotkania okazała się 60. minuta. Stal Stalowa Wola wywalczyła rzut wolny tuż przed polem karnym przeciwników. Do piłki podszedł Damian Urban i przepięknym uderzeniem umieścił ją w siatce bramki Chojniczanki.

W 78. minucie wydawało się, że miejscowi podwyższyli prowadzenie praktycznie pieczętując awans, ale po analizie VAR sędzia Łukasz Kuźma dopatrzył się pozycji spalonej jednego z graczy drużyny ze Stalowej Woli. Chojniczanka walczyła, by doprowadzić do wyrównania, ale tego dnia była bezradna.

W doliczonym czasie gry cudownym uderzeniem z dystansu popisał się rezerwowy Bartosz Pioterczak i stało się jasne, że to Stal awansuje do wielkiego finału. W samej końcówce jeszcze Tomasz Boczek zdobył bramkę kontaktową, jednak zabrakło jej czasu, by wyrównać.

KKS Kalisz pierwszym finalistą baraży. Awansuje do 1 ligi?

Mecz finałowy, w którym Stal Stalowa Wola zagra z KKS-em Kalisz, zostanie rozegrany w sobotę, 1 czerwca o godzinie 16:30. Gospodarzem meczu będzie ekipa z Kalisza, która zakończyła sezon 2. ligi wyżej w tabeli.

Baraże o awans do Fortuna 1. Ligi - rozpiska meczów

Półfinały:

• KKS Kalisz - Polonia Bytom 1:0
  • Stal Stalowa Wola - Chojniczanka Chojnice 2:1

Finał:

• KKS Kalisz - Stal Stalowa Wola (1 czerwca, godz. 16:30)
Jakub Rzeźniczak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych osób w świecie piłki nożnej, ale także polskiego show-biznesu. Były obrońca Kotwicy Kołobrzeg niedługo ma spróbować swoich sił w nowym sporcie - zawalczy w oktagonie z Marcinem Najmanem. 37-latek w wolnym czasie uwielbia podróżować - szczególnie w ciepłe miejsca.Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Jakub Rzeźniczak i jego żona na prywatnych zdjęciach. Piłkar...