Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec WYNIK, RELACJA Sosnowiczanie przegrali z ostatnią drużyną w tabeli i są w strefie spadkowej

Tomasz Kuczyński
7.11.2021 r. Mecz Fortuna 1. Ligi: Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec.
7.11.2021 r. Mecz Fortuna 1. Ligi: Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec. Facebook/Stomil Olsztyn
W niedzielę w meczu 16. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec w Olsztynie ze Stomilem (1:2). Bramkę dla sosnowiczan zdobył Szymon Pawłowski. Zagłębie po tej porażce znalazło się na spadkowym miejscu!

To był bardzo ważny mecz z punktu, biorąc pod uwagę miejsca zajmowane przez oba zespoły. Stomil był ostatni z 10 punktami, a Zagłębie tuż nad strefą spadkową z 12 pkt. Sosnowiczanie chcieli przerwać serię czterech ligowych meczów bez zwycięstwa.

Dwa szybkie ciosy Stomilu. Zagłębie złapało kontakt przed przerwą

Zamiary, zamiarami, ale boisko szybko je zweryfikowało. Stomil po 10 minutach prowadził 2:0!

W 7. minucie gospodarze zdobyli pierwszego gola. Wojciech Reiman odebrał piłkę przed polem karnym Kacprowi Smoleniowi i zagrał do Patryka Mikity, który strzelił w „długi” róg. Piłka przeszła po rękawicach Matko Perdijicia, odbiła się od słupka i wpadła do bramki.
Trzy minuty później Perdijić znów został pokonany. Jonatan Straus chyba chciał dośrodkować, ale przelobował chorwackiego bramkarza Zagłębia. Piłka znów od słupka wleciała do siatki.

Sosnowiczanie po tych dwóch ciosach potrzebowali chwili na dojście do siebie. W 17. i 19. minucie bramkarza Stomilu Krzysztofa Bąkowskiego zatrudnił Maksymilian Banaszewski.

W 43. minucie Zagłębie zdobyło gola kontaktowego. Szymon Pawłowski technicznym strzałem w „krótki” róg zaskoczył Bąkowskiego.

Trzeci gol dla Stomilu po... rzucie rożnym Zagłębia

Sosnowiczanie chcieli po wznowieniu gry szybko wyrównać. Nadziali się jednak na kontrę po swoim rzucie rożnym. Mikita wyłożył piłkę Łukaszowi Monecie, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Trzeci stracony gol znów posłał sosnowiczan na deski. Trener Artur Skowronek reagował zmianami. W 72. minucie próbował Pawłowski, cztery minuty później Joao Oliveira - Bąkowski poradził sobie z tymi strzałami. W końcówce Perdijić obronił jeszcze strzał głową z bliska Karola Żwira.

Doliczone cztery minuty nie mogły już nic zmienić. Zagłębie zaliczyło piąty mecz bez zwycięstwa.

Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Patryk Mikita (7), 2:0 Jonatan Straus (10), 2:1 Szymon Pawłowski (43), 3:1 Łukasz Moneta (54)

Stomil: Krzysztof Bąkowski - Rafał Remisz, Jonathan Simba Bwanga, Beniamin Czajka, Jonatan Straus - Karol Żwir, Jakub Tecław, Wojciech Reiman (90+3. Filip Wójcik), Merveille Fundambu (71. Maciej Spychała), Łukasz Moneta (81. Piotr Pyrdoł) -Patryk Mikita (90+3. Hubert Szramka).

Zagłębie: Matko Perdijić - Lukas Duriska, Dominik Jończy, Mateusz Machała (74. Alex Tanque) - Kacper Smoleń (65. Mateusz Popczyk), Wojciech Szumilas, Joao Oliveira, Dawid Gojny - Szymon Pawłowski, Szymon Sobczak, Maksymilian Banaszewski (65. Patryk Bryła).

Żółte kartki: Moneta, Bwanga, Reiman, Żwir, Wójcik - Machała, Szumilas.

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)