Stróże mają 3 punkty!

Bartłomiej Szura
Kolejarz Stróże
Kolejarz Stróże Rafał Kamieński/Gazeta Krakowska
Po dobrym spotkaniu w wykonaniu gospodarzy, Kolejarz zdobył historyczne 3 punkty w pierwszej lidze, pokonując GKP Gorzów 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy. Obrońcy GKP nie mogli sobie poradzić z wrzutkami skrzydłowych Kolejarza w pole karne Sławomira Janickiego, który raz po raz musiał wyłapywać groźne dośrodkowania. Jednak już w 10. minucie po kolejnym takim zagraniu Bartłomiej Socha głową trafił do bramki. Po tym golu goście nie potrafili się podnieść, a Kolejarz groźnie kontratakował. W 32. minucie miała miejsce bardzo kontrowersyjna sytuacja. Paweł Wojciechowski za faul i dyskusje z arbitrem zobaczył dwukrotnie żółtą kartkę i przez prawię godzinę goście musieli grać w dziesiątkę. Przyznać należy, że decyzja arbitra z Kielc była co najmniej kontrowersyjna.

Od razu na początku drugiej połowy Piotr Madejski podwyższył na 2:0. W 60 minucie nad Stróże nadciągnęła ogromna ulewa przez którą arbiter musiał przerwać spotkanie na około 10 minut. Po tym jak piłkarze wrócili na grząskie boisko delikatną przewagę osiągnęli goście, czego wynikiem była bramka w 70. minucie. Mimo usilnych starań gościom nie udało się po raz drugi pokonać bramkarza gospodarzy i przegrali w Strózach 1:2.