Strzelanina w Legnicy

Dawid Sołtys, PW/Gazeta Wrocławska
Zawisza Bydgoszcz 2:1 Nielba Wągrowiec
Zawisza Bydgoszcz 2:1 Nielba Wągrowiec Mateusz Bosiacki (Ekstraklasa.net)
Takiej strzelaniny w Legnicy dawno nie widziano. Gospodarze rozbili w pył Nielbę 5:2 i wcale nie jest to najwyższy rozmiar kary, jaki mógł być wymierzony w minionej kolejce.

Już w pierwszej połowie legniczanie zaaplikowali gościom trzy gole. Strzelanie zaczął Wojciech Bzdęga, który z bliska trafił do bramki. Przed przerwą dwa gole dorzucił Marcin Garuch i wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty.

Kilka minut po przerwie goście zdobyli drugiego gola i zaczęło się robić nerwowo. Miedź jednak przyspieszyła, rzuciła się do ataków i dobiła rywali.

- Nasza siła w ofensywie w tym meczu była piorunująca. Mogliśmy strzelić jeszcze więcej bramek - mówi Janusz Kudyba, trener Miedzi.

Wygrał również Górnik Wałbrzych. Beniaminek znów zwycięstwo zapewnił sobie w końcówce spotkania. W 89. minucie jedyną bramkę w meczu ze Słubicami strzelił Marcin Morawski.

- Mimo wszystko pozytywnie oceniam to spotkanie. Mówię tak, bo piłkarze nie zagrali tak jak chciałem. Bramki zdobyte w końcówkach pokazują, że moi gracze są dobrze przygotowani do gry - podsumował spotkanie Robert Bubnowicz, trener Górnika.