MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Szalona pogoń na wagę utrzymania VfL Bochum. Bundesliga nie dla Fortuny Dusseldorf

Bartosz Głąb
VfL Bochum przegrało kilka dni temu z Fortuną Dusseldorf różnicą trzech bramek i było o krok od spadku z Bundesligi. Jednak w rewanżu na wyjeździe zdołało odrobić straty i wygrać w serii rzutów karnych, dzięki czemu pozostało w najwyższej klasie rozgrywkowej. Awans ominął drużynę, której zawodnikami są Karol Niemczycki i Dennis Jastrzembski.

VfL Bochum utrzymało się w Bundeslidze

Pierwsze spotkanie barażowe drugoligowa Fortuna wygrała na wyjeździe aż 3:0 i wydawało się, że rewanż będzie tylko formalnością. Jednak broniąca się przed spadkiem z Bundesligi ekipa VfL Bochum postanowiła, że nie odda dwumeczu bez walki. W 18. minucie doświadczony Philipp Hofmann otworzył wynik i dał nadzieje swojej drużynie na odrobienie bardzo niekorzystnego rezultatu.

Prawdziwa katastrofa dla gospodarzy przyszła po zmianie stron. W 66. minucie Philipp Hofmann ponownie trafił do siatki, a chwilę później Kevin Stoger doprowadził do remisu w dwumeczu.

Mecz musiały rozstrzygnąć dopiero rzuty karne. Decydująca okazała się siódma seria "jedenastek". Swojej szansy nie wykorzystał japoński defensor Fortuny Takashi Uchino, a wcześniej swoją próbę skutecznie sfinalizował Maximilian Wittek i to VfL Bochum mogło cieszyć się z pozostania w Bundeslidze.

PAP / EPA

Karol Niemczycki i Dennis Jastrzembski pozostają na zapleczu Bundesligi

W kadrze Fortuny Dusseldorf znajduje się dwóch polskich zawodników. Bramkarz Karol Niemczycki rok temu został sprowadzony z Cracovii, ale tylko 3 razy razy pojawił się w podstawowym składzie niemieckiej drużyny. W rozgrywkach 2. Bundesligi 24-latek zadebiutował w ostatniej kolejce sezonu.

Natomiast znacznie więcej grał Dennis Jastrzembski, który w sierpniu zeszłego roku odszedł ze Śląska Wrocław. Pomocnik uroczony w Niemczech do połowy lutego regularnie pojawiał się w wyjściowej jedenastce ekipy z Dusseldorfu, jednak potem zaliczył tylko kilka epizodów. Na baraże nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.