Szalony mecz w Londynie. Cole Palmer bohaterem Chelsea w hitowym starciu Premier League

Bartosz Głąb
Cole Palmer celebrujący trafienie w samej końcówce meczu.
Cole Palmer celebrujący trafienie w samej końcówce meczu. PAP / EPA
W czwartkowy wieczór Chelsea po szalonej końcówce pokonała Manchester United 4:3. Do 10 minuty doliczonego czasu gry "The Blues" przegrywali, ale dwukrotnie do bramki gości trafił Cole Palmer i zapewnił londyńczykom komplet punktów. W drugim dzisiejszym meczu Liverpool pokonał u siebie Sheffield United i wrócił na fotel lidera Premier League.

Ogromne emocje w Londynie. Kibice zobaczyli aż 7 goli

Spotkanie na Stamford Bridge świetnie rozpoczęło się dla "The Blues". W 4. minucie 20-letni Malo Gusto popędził prawym skrzydłem, zagrał w pole karne gości, a tam Conor Gallagher precyzyjnym uderzeniem otworzył wynik. Kwadrans później Antony sfaulował we własnym polu karnym rywala i Chelsea stanęło nad podwyższeniem prowadzenia. "Jedenastkę" z zimną krwią wykorzystał Cole Palmer i było już 2:0.

Jednak "Czerwone Diabły" postanowiły nie składać broni i skutecznie zaatakowały londyńczyków. Najpierw w 34. minucie po fatalnym błędzie Moisesa Caicedo piłkę przejął Alejandro Garnacho i z zimną krwią dał kontakt. Natomiast chwilę później było już 2:2, po tym jak Bruno Fernandes perfekcyjnie sfinalizował dośrodkowanie ze skrzydło Diogo Dalota.

31. kolejka Premier League. Chelsea FC - Manchester United
31. kolejka Premier League. Chelsea FC - Manchester United PAP / EPA

Cole Palmer bohaterem Chelsea. Hat-trick 21-letniego Anglika

Po przerwie Manchester United zadał trzeci cios. Fantastycznym podaniem z boku boiska popisał się Antony, a swojego drugiego gola w spotkaniu zdobył Alejandro Garnacho.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem "Czerwonych Diabłów", do roboty wziął się Cole Palmer. W 10 minucie doliczonego czasu gry arbiter podyktował rzut karny dla Chelsea po faulu Diogo Dalot. Odpowiedzialność na swoje barki wciął 21-letni Anglik, który doprowadził do remisu.

Zaledwie minutę później ten sam zawodnik dostał piłkę w polu karnym gości i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce United. Stamford Bridge eksplodowało z radości, a arbiter zakończył bajeczny mecz w Londynie.

Afera w Premier League. Piłkarz oskarżony o rasizm

Cole Palmer celebruje z drużyną zdobycie zwycięskiego gola dla Chelsea.
Cole Palmer celebruje z drużyną zdobycie zwycięskiego gola dla Chelsea. PAP / EPA

Liverpool wrócił na fotel lidera Premier League

Dobry początek spotkania zaliczył też Liverpool. Kuriozalne trafienie w 17. minucie zaliczył Urugwajczyk Darwin Nunez. Bramkarz Sheffield United próbował wybić piłkę z własnego pola karnego, trafił w napastnika rywali i futbolówka wtoczyła się do bramki.

Prowadzenie "The Reds" utrzymało się do 58. minuty. Wtedy po wrzutce ze skrzydła do strzału głową doszedł Gustavo Hamer. Pomocnik gości uderzył wprost w obrońcę Liverpoolu, ale piłką odbiła się tak nie fortunnie, że wpadła do siatki i na Anfield Road był remis.

Liverpool ograł Sheffield w meczu 31. kolejki Premier League.
Liverpool ograł Sheffield w meczu 31. kolejki Premier League. PAP / EPA

Gospodarze podkręcili tempo w ostatnim kwadransie. W 76. minucie prowadzenie swojej drużynie dał Alexis Mac Allister. Chwilę później mistrz świata z Argentyną mógł strzelić swojego drugiego gola, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego trafiła tylko w spojenie słupka z poprzeczką.

Tuż przed końcem wynik meczu na 3:1 ustalił Cody Gakpo. Liverpool dzięki wygranej wrócił na fotel lidera Premier League, a w najbliższy weekend zmierzy się w prestiżowym starciu z Manchesterem United