Szybka wymiana ciosów po przerwie. Polonia Bytom na remis ze Stalówką

Grzegorz Lipiec/Echo Dnia
Szybka wymiana ciosów po przerwie. Polonia Bytom na remis ze Stalówką MACIEJ GAPINSKI / POLSKA PRESS
Piłkarze Stali Stalowa Wola nadal nie przełamują wyjazdowej niemocy. Tym razem zielono-czarni zremisowali 1:1 z Polonią Bytom.

Kibice Stali Stalowa Wola liczyli na to, że zielono-czarni wreszcie odniosą zwycięstwo w meczu wyjazdowym. Niestety na boisku w Bytomiu padł remis, ale z tego punktu można być zadowolonym, bo Polonia kilka razy zagroziła bramce Tomasza Wietechy.

Pierwszą połowę lepiej zaczęli goście ze Stalowej Woli, którzy chcieli szybko objąć prowadzenie. W 14. minucie na uderzenie z 25 metrów zdecydował się Damian Łanucha, jednak piłka minęła bramkę strzeżoną przez Andrzej Wiśniewskiego. W tym fragmencie gry warto także odnotować jedną akcję miejscowych. Kamil Zalewski urwał się prawą stroną i dośrodkował w pole karne, gdzie znalazł się Dawid Cempa i uderzył po długim słupku, lecz niecelnie.

Spotkanie mogło się podobać kibicom, nie brakowało w nim walki w środku pola, szkoda tylko że klarownych okazji podbramkowych było jak na lekarstwo. Tuż przed przerwą Polonia mogła wyjść na prowadzenie. Zgranie głową Lachowskiego do Cempy, który wychodzi sam na sam i uderza po ziemi po długim słupku, lecz po interwencji Wietechy piłka nie przekracza linii bramkowej.

Kolejne 45 minut od mocnego uderzenie zaczynają bytomianie. Dobre okazje mieli Mańkowski i Lachowski, ale tutaj skutecznie interweniował Wietecha. Po uderzeniu Cempy futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Stalówki. W 56. minucie Polonia wyszła na prowadzenie. Wrzutka w pole karne Zalewskiego, przedłuża ją Malec i świetnym strzałem obok słupka strzela bramkę Lachowski.

Zawodnicy ze Stalowej Woli szybko odpowiedzieli i strzelili wyrównującego gola już minutę później. Szczęśliwym zdobywcą gola okazał się być Michał Bogacz, który najlepiej poradził sobie w polu karnym z przeciwnikami i mocnym uderzeniem pokonał Wiśniewskiego.

Mimo starań zarówno jednych, jak i drugich wynik meczu nie uległ już zmianie. Stalówka nadal nie wygrała na wyjeździe, a teraz przed drużyną Jaromira Wieprzęcia bardzo trudny tydzień. Już w środę na własnym stadionie Stal zagra w meczu 1/8 finału Pucharu Polski z Zawiszą Bydgoszcz, a w sobotę, także przy Hutniczej o ligowe punkty z Puszczą Niepołomice.

Polonia Bytom - Stal Stalowa Wola 1:1 (0:0)

Bramki: Marcin Lachowski 56 - Michał Bogacz 58

Polonia: Andrzej Wiśniewski - Krzysztof Michalak, Jacek Broniewicz, Mariusz Malec, Daniel Kutarba - Kamil Mańkowski (80 Daniel Lika), Kamil Zalewski (77 Michał Zieliński), Bartłomiej Setlak, Marcin Lachowski, Adrian Krysian (63 Damian Michalik) - Dawid Cempa (59 Idrissa Cissé).

Stal: Tomasz Wietecha - Adrian Bartkiewicz, Grzegorz Wawrzyński, Michał Bogacz, Marcin Kowalski - Dawid Jabłoński (76 Przemysław Stelmach), Paweł Giel (77 Mateusz Kantor), Michał Kachniarz, Damian Łanucha, Radosław Mikołajczak - Przemysław Oziębała (69 Tomasz Płonka).

Żółte kartki: Zalewski, Broniewicz - Kowalski, Wawrzyński.

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).