Trenerzy po meczu Pogoni z Arką (KONFERENCJA)

Tomasz J. Górski
– Chcieliśmy tutaj zdobyć trzy punkty i wydawało się, że je zdobędziemy prowadząc 1:0 – powiedział po zremisowanym meczu z Pogonią Siedlce (2:2) trener Arki Gdynia, Grzegorz Niciński. Marcin Sasal: – Mieliśmy trzy punkty w kieszeni i gdzieś je zgubiliśmy.

Grzegorz Niciński, trener Arki Gdynia: Chcieliśmy tutaj zdobyć trzy punkty i wydawało się, że je zdobędziemy prowadząc 1:0. Po minucie mieliśmy sytuację na 2:0. Niestety dwa błędy - ten drugi to nie wiem nawet jak go opisać. Bramka: strzał z 40 metrów i przegrywaliśmy 1:2. Udało się odbić na 2:2. Stworzyliśmy dzisiaj znowu dużo sytuacji, wykorzystaliśmy tylko dwie. Ten punkt trzeba szanować, ale przyjechaliśmy po trzy punkty i nasza sytuacja w tabeli jest średnia.

Marcin Sasal, trener Pogoni Siedlce: Nasza sytuacja też jest średnia. Do 38. minuty mecz był pod kontrolą i myślę, że Arka nie była w stanie tu nic zrobić. Później mieliśmy trochę własnych błędów i strat. Powtarzają się te sytuacje, gdy gubimy krycie. Znowu straciliśmy bramkę ze stałego fragmentu. Musimy pracować nad kryciem. O dziwo my prowadziliśmy grę; myślę, ze Arkę stać było na lepszą grę. Tego się spodziewaliśmy i planowaliśmy grę z kontry. Być może takie ustawienie taktyczne Arka teraz preferuje. Nasz atak pozycyjny wychodzi średnio, ale też potrafiliśmy stworzyć sytuacje. Mając doświadczony zespół i prowadząc 2:1 powinniśmy ten wynik dowieść do końca. Mogliśmy uniknąć tej sytuacji i tej bramki. Niestety, mieliśmy trzy punkty w kieszeni i gdzieś je zgubiliśmy.