Trzecia kolejna porażka Garbarni. Tym razem ze Stalą Mielec

Jerzy Filipiuk/Gazeta Krakowska
Garbarnia przegrała kolejny mecz na wiosnę
Garbarnia przegrała kolejny mecz na wiosnę Jakub Hereta/Polskapresse
Trwa fatalna seria krakowian. Wczoraj doznali trzeciej kolejnej porażki (po 1:3 z Motorem w Lublinie i 0:1 z Wisłą Puławy w Krakowie). A wydawało się, że po świetnej passie (cztery wyjazdowe zwycięstwa i remis u siebie). "Brązowi" powalczą skutecznie o uniknięcie degradacji. Po niedzielnej przegranej umocnili się w dolnej strefie tabeli. Od bezpiecznego miejsca dzieli ich aż jedenaście punktów.

Zawodnicy Unii Tarnów mają kłopoty po upadku

Mecz toczył się bez udziału kibiców. To kara za naganne zachowanie miejscowych fanów podczas i po meczu ze Stalą Stalowa Wola. Miejscowi piłkarze, także walczący o ligowy byt, choć byli pozbawieni wsparcia swych fanów, odnieśli pierwsze zwycięstwo po trzech wcześniejszych porażkach, i to wszystkich na własnym boisku.

Na początku spotkania gra była wyrównana, potem inicjatywę przejęli krakowianie. W 22. minucie byli bliscy uzyskania prowadzenia, ale Tomasz Ogar przegrał pojedynek z bramkarzem Wojciechem Danielem. W rewanżu mocny strzał posłał Damian Skiba, jednak Jakub Sypniewski wykazał się refleksem. Chwilę później z 25 metrów, ale tym razem niegroźnie, strzelił Damian Buczyński.

Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem bezbramkowym. Wtedy toStal objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu do piłki wyskoczył Sebastian Duda i celnie główkował.
W drugiej połowie garbarze próbowali za wszelką cenę doprowadzić do odrobienia strat. Gra była zacięta, nikt nikomu nie odpuszczał. Okazję do zdobycia gola dla Garbarni miał m.in. Marcin Siedlarz, który minimalnie chybił. W końcówce meczu goście uzyskali przewagę, ale nie zdołali wyrównać.

Stal Mielec - Garbarnia Kraków 1:0