Tur pokonał Bałtyk po kontrowersyjnym karnym

Szymon Szadurski / Dziennik Bałtycki
Bałtyk tym razem musiał uznać wyższość rywali
Bałtyk tym razem musiał uznać wyższość rywali Tomasz Młynek
Piłkarze Bałtyku fatalnie rozpoczęli rundę rewanżową grupy zachodniej II ligi. Gdynianie, po bramce straconej w samej końcówce spotkania, po raz pierwszy przegrali w tym sezonie na Narodowym Stadionie Rugby. Ulegli 0:1 Turowi Turek.

W pierwszej połowie Bałtyk miał dwie okazje do zdobycia gola. Soczysty strzał zza pola karnego oddał Piotr Włodarczyk, ale napastnik gdynian trafił w poprzeczkę. Nie powiodło się także kapitanowi drużyny Pawłowi Królowi, który z kilku metrów, strzelając wślizgiem, uderzył wprost w bramkarza Tura Artura Melona.

W pierwszej części gry drugiej połowy największe emocje wzbudziła natomiast nie gra piłkarzy, lecz nietypowa sytuacja, do której doszło w 61. minucie. Arbiter Marek Łukiewski popełnił błąd i pokazał niespodziewanie żółtą kartkę Dominikowi Lemankowi, który miał już podobne napomnienie na koncie. Skutkowało to oczywiście wyrzuceniem z boiska, tyle tylko że Lemanek w tej sytuacji nie faulował, a uczynił to Marcin Martyniuk.

Skrzywdzony decyzją sędziego piłkarz Bałtyku natychmiast podbiegł do arbitra asystenta, protestowali też inni gracze gdynian, ostatecznie sędzia główny swoją decyzję cofnął. Do rozstrzygnięć doszło jednak w końcówce. W 89. minucie sędzia uznał, iż Wojciech Musuła faulował w polu karnym jednego z rywali, a jedenastkę na bramkę zamienił Paweł Adamiec. Zdenerwowany Musuła chwilę później wyleciał z boiska za kolejny faul.

Bałtyk Gdynia - Tur Turek 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Paweł Adamiec (90 min - karny)

Bałtyk: Matysiak - Musuła, Król, Martyniuk, Manelski (76 Benkowski) - Noga (71 Byczkowski), Lemanek, Dettlaff, Jędryka (55 Wilczewski) - Włodarczyk, Wiśniewski (81 Frankowski)

Tur: Melon - Łucki, Bebeto, Zalepa, Kiełb - Adamiec, Książek (90 Wenger), Roszak, Dolewka (59 Biel), Kazimierowicz (90 Nowak) - Kowalski (66 Gląba)