Ważne zwycięstwo Puszczy. Limanovia zostaje na dnie

Tomasz Bochenek/Gazeta Krakowska
Puszcza Niepołomice pokonała Limanovię Limanowa
Puszcza Niepołomice pokonała Limanovię Limanowa Polska Press
W małopolskich derbach Puszcza Niepołomice pokonała Limanovię Limanowa aż 5:1. Goście, ostatni w II-ligowej tabeli, od 17 minuty meczu grali w zaledwie dziewięcioosobowym składzie, a ta porażka oznacza dla nich już 9-punktową stratę do bezpiecznego miejsca. Puszcza dzięki temu zwycięstwu wyskoczyła nad strefę spadkową.

Absolutnie kluczowe dla losów spotkania były wydarzenia z 10. i 17. minuty. Zanim nastąpiły, Limanovia objęła prowadzenie (podanie Doncza Atanasowa, strzał Martina Pribuli), ale za chwilę scenariusz przestał układać się po myśli gości.

Pierwszy rzut karny dla Puszczy podyktowany został za faul Mateusza Miki na wbiegającym w pole karne Romanie Stepankowie. Goście ponieśli podwójną karę, bo ich bramkarz wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Amadeusz Skrzyniarz, który wszedł do bramki, "jedenastki" nie obronił, a pięć minut potem... pokonany w ten sposób został ponownie. Ten rzut karny był skutkiem zagrania ręką... - nie, to mało powiedziane - efektownej obrony strzału Krzysztofa Zaremby, jakiej dopuścił się na linii bramkowej obrońca Limanovii Łukasz Derbich. Oczywiście, zapłacił za to czerwoną kartką. Skrzyniarz leżał wtedy na murawie, 10 metrów od bramki, po zderzeniu z Adrianem Gębalskim.

Gospodarze prowadzili 2:1, ale mając przewagę dwóch zawodników do 75 minuty na ich koncie były tylko trafienia z "jedenastek". Mało tego, w II połowie limanowianie sprawiali wrażenie zespołu, który wcale nie zrezygnował z gry o remis. Dopiero "główka" Adriana Napierały - po centrze z kornera Michała Mikołajczyka - odebrała im nadzieję.

Puszcza Niepołomice - Limanovia Limanowa 5:1 (2:1)
Bramki:
0:1 Pribula 4, 1:1 Stepankow 15 karny, 2:1 Gębalski 20 karny, 3:1 Napierała 75, 4:1 Stepankow 82, 5:1 Nowak 90+4.

Puszcza: Staniszewski - Cichy (86 Furtak), Napierała, Biernat, Mikołajczyk - Zaremba (83 Łączek), Uwakwe, Gawęcki, Lampart (63 Maluga) - Stepankow, Gębalski (70 Nowak).

Limanovia: Mika - Majcher (74 Ł. Wolsztyński), Bierzało, Kulewicz, Derbich - Koman, Żołądź - Atanasow, Tarasenko (14 Skrzyniarz), Pribula (66 R. Wolsztyński) - Chmiest (66, Grunt).

Sędziował: Konrad Aluszyk (Szczecin).

Żółte kartki: Gębalski - Kulewicz, Bierzało.

Czerwone kartki: Mika (11), Derbich (17).

Widzów: 550.

Gazeta Krakowska

Der Klassiker w Ekstraklasa.net: zobacz oprawę kibiców podczas meczu Borussia - Bayern!