Wenezuela uratowała remis z Paragwajem w niesamowitym meczu

Piotr Szymański
W niezwykłych okolicznościach, Wenezuela zdobyła dwie bramki w doliczonym czasie gry i ostatecznie uratowała remis 3:3 z Paragwajem. Rezultat nie skrzywdził żadnej z ekip, bowiem solidarnie awansowały do ćwierćfinałów.

Paragwaj 3:3 Wenezuela - czytaj zapis relacji na żywo ze spotkania!

Sytuacja w grupie B ułożyła się na tyle korzystnie dla obu zainteresowanych drużyn, że Paragwajowi wystarczał dzisiaj remis, a Wenezuela już przed pierwszym gwizdkiem miała zapewniony udział w ćwierćfinale.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Paragwajczycy, ale to bramkę zdobyła Wenezuela. Salomon Rondon w 7. minucie wykorzystał olbrzymi błąd w obronie przeciwnika i pokonał bezradnego Justo Villara. Podopieczni Gerardo Martino poczuli nóż na gardle. Ich gra wyglądała chaotycznie, a przyczajeni do kontrataków Wenezuelczycy z łatwością rozbijali nieporadne ataki ekipy Guarani.

Dość niespodziewanie, w 34. minucie mieliśmy wyrównanie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, najlepiej w polu karnym odnalazł się Antolin Alcaraz i wpisał się na listę strzelców. Bramka Paragwajowi się nie należała, a Wenezuela mogła mówić o sporym pechu.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania!

Po przerwie Paragwajczycy zaczęli grać na miarę oczekiwań. Więcej ruchliwości i kreatywności ze strony zespołu Guarani pozwoliło objąć prowadzenie w 65. minucie, po kolejnym stałym fragmencie. Piłka posłana z rzutu rożnego wylądowała na głowie Nelsona Valdeza, strzał obronił wprawdzie Renny Vega, ale wobec dobitki Lucasa Barriosa był już bez szans.

Kolejne minuty przyniosły festiwal żółtych kartek i nieprawdopodobne emocje tuż przed końcowym gwizdkiem. Najpierw Cristian Riveros w 87. minucie precyzyjną główką wykończył dośrodkowanie zmierzające na krótki słupek z rzutu wolnego. Paragwaj prowadził 3:1, lecz w doliczonym czasie kontaktową bramkę dla Wenezueli zdobył Nicolas Fedor. Gdy wydawało się, że ambitnym graczom Cesara Fariasa zabraknie czasu na wyrównanie, w 94. minucie Grenddy Perozo pięknym szczupakiem doprowadził do sensacyjnego remisu!