Wisła Kraków. Oceniamy „Białą Gwiazdę” za mecz z Miedzią Legnica

Bartosz Karcz
Wisła Kraków pokonała Miedź Legnica 2:0 po bardzo trudnym meczu. Krakowianie byli w tym spotkaniu bardzo cierpliwi i ostatecznie dopięli swego. Nie wszystko układało im się idealnie w różnych fragmentach tej potyczki, ale generalnie zagrali na dobrym poziomie, co musi znaleźć odzwierciedlenie w ocenach, które prezentujemy.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

ALVARO RATON    7Pośliznął się w drugiej połowie czym podniósł momentalnie ciśnienie ponad siedemnastu tysiącom widzów na stadionie, a pewnie jeszcze większej
ALVARO RATON 7
Pośliznął się w drugiej połowie czym podniósł momentalnie ciśnienie ponad siedemnastu tysiącom widzów na stadionie, a pewnie jeszcze większej liczbie przed telewizorami. Ale to był w sumie jedyny taki, mocno przypadkowy zresztą, moment. Bo poza tym hiszpański bramkarz bronił w tym meczu bardzo, bardzo pewnie. Dobrze, choć momentami na ryzyku rozgrywał też piłkę od bramki.

wislakrakow.com
BARTOSZ JAROCH    7Dobry mecz w jego wykonaniu, okraszony w dodatku asystą przy pierwszym golu.
BARTOSZ JAROCH 7
Dobry mecz w jego wykonaniu, okraszony w dodatku asystą przy pierwszym golu.

ALAN URYGA    6W pierwszej połowie przegrał pojedynek z Wiktorem Bogaczem, który stanął oko w oko z Alvaro Ratonem, ale w sumie można zrozumieć kapitana
ALAN URYGA 6
W pierwszej połowie przegrał pojedynek z Wiktorem Bogaczem, który stanął oko w oko z Alvaro Ratonem, ale w sumie można zrozumieć kapitana Wisły. Ryzykował faul, nawet czerwoną kartkę. Odpuszczenie gracza Miedzi koniec końców wyszło Wiśle na dobre. Poza tym Alan Uryga grał pewnie.

JOSEPH COLLEY    8Kolejny mecz w jego wykonaniu to była prawdziwa profesura gry obronnej. Taki wykład w temacie jak się ustawiać, jak blokować, jak wyprowadzać
JOSEPH COLLEY 8
Kolejny mecz w jego wykonaniu to była prawdziwa profesura gry obronnej. Taki wykład w temacie jak się ustawiać, jak blokować, jak wyprowadzać piłkę. Ależ on jest w formie! Gra ostatnio po prostu znakomicie.

JAKUB KRZYŻANOWSKI    5Solidnie, choć znów potwierdziło się, że lepiej radzi sobie w grze do przodu niż w obronie. Tutaj raz czy drugi dał się ograć.
JAKUB KRZYŻANOWSKI 5

KACPER DUDA        5Nie tak dobry mecz jak kilka już tej wiosny w jego wykonaniu. Nie zszedł poniżej niezłego poziomu, ale kilka razy dokonywał po prostu gorszych
KACPER DUDA 5
Nie tak dobry mecz jak kilka już tej wiosny w jego wykonaniu. Nie zszedł poniżej niezłego poziomu, ale kilka razy dokonywał po prostu gorszych wyborów niż mógł.

MARC CARBO    6Dobry mecz Hiszpana od strony piłkarskiej. No i plus, że wytrzymał ciśnienie i nie dał się wciągnąć w jakieś dziwne prowokacje Ivana Salvadora,
MARC CARBO 6
Dobry mecz Hiszpana od strony piłkarskiej. No i plus, że wytrzymał ciśnienie i nie dał się wciągnąć w jakieś dziwne prowokacje Ivana Salvadora, który szczególnie w pierwszej połowie wciąż miał jakieś problemy.

ANGEL BAENA        4Duży minus za rozwiązanie, jakie wybrał w pierwszej połowie przy jednej z najlepszych okazji wiślaków w tej części gry. Zamiast po prostu
ANGEL BAENA 4
Duży minus za rozwiązanie, jakie wybrał w pierwszej połowie przy jednej z najlepszych okazji wiślaków w tej części gry. Zamiast po prostu podać, to zaczął się kiwać i było o szansie.

ANGEL RODADO    8Ustawiony nieco niżej, momentami nawet bardziej jako „dziesiątka” niż napastnik, rozegrał bardzo dobry mecz, choć łatwo nie miał. Cały
ANGEL RODADO 8
Ustawiony nieco niżej, momentami nawet bardziej jako „dziesiątka” niż napastnik, rozegrał bardzo dobry mecz, choć łatwo nie miał. Cały czas był jednak aktywny, cały czas szukał gry, a na końcu został bohaterem spotkania strzelając dwie zwycięskie bramki.

JESUS ALFARO    5Przeciętny występ Hiszpana.
JESUS ALFARO 5
Przeciętny występ Hiszpana. wislakrakow.com
SZYMON SOBCZAK    6Jeśli dobrze się przyglądnąć, to sytuacja z jego nieuznaną bramką w pierwszej połowie była z gatunku 50 na 50 i z trudno jednoznacznie
SZYMON SOBCZAK 6
Jeśli dobrze się przyglądnąć, to sytuacja z jego nieuznaną bramką w pierwszej połowie była z gatunku 50 na 50 i z trudno jednoznacznie powiedzieć czy ten gol był prawidłowy czy nie. Nie ma po prostu takiego stuprocentowego ujęcia, które rozwiałoby wątpliwości. Koniec końców został bez gola, ale może mieć poczucie, że swoją robotę wykonał w piątkowy wieczór. Kibice też tak uważali, bo gdy schodził z boiska głośno skandowali jego nazwisko.

DAWID SZOT    5Solidna zmiana.
DAWID SZOT 5
Solidna zmiana.

DEJVI BREGU    5Miał swój mały udział przy pierwszym golu, uczestniczył w tej akcji.
DEJVI BREGU 5
Miał swój mały udział przy pierwszym golu, uczestniczył w tej akcji.

ROMAN GOKU    5Ależ z nim jest trudno jeśli chodzi o oceny. No bo z jednej strony wchodzi na boisko, traci piłkę, marnuje stuprocentową okazję na gola,
ROMAN GOKU 5
Ależ z nim jest trudno jeśli chodzi o oceny. No bo z jednej strony wchodzi na boisko, traci piłkę, marnuje stuprocentową okazję na gola, a później człowiek ogląda powtórki i… No i okazuje się, że znów maczał palce przy bramkach dla Wisły. Obu zresztą. Tak, w dużej mierze szczęśliwie, szczególnie przy tej drugiej. No, ale on właśnie regularnie ma takie szczęście, że nawet jeśli zagra pozornie źle, to coś się z tego rodzi. A to nie trafi czysto w piłkę i wychodzi z tego asysta. Albo gol po rykoszecie. Albo, tak jak w piątek, trafi w nogę obrońcy i piłka tak się odbija, że leci do Angela Rodado, który już wie, co z tym zrobić. Cóż, w futbolu też trochę tego szczęścia trzeba mieć.

MARIUSZ KUTWA    BEZ NOTYZaliczył kolejny mecz w I lidze.