Wisła Kraków. Oceniamy piłkarzy „Białej Gwiazdy” za mecz z Zagłębiem Sosnowiec

Bartosz Karcz
To nie był udany mecz dla Wisły Kraków jeśli chodzi o wynik. Remis 0:0 z Zagłębiem Sosnowiec na swoim terenie trzeba rozpatrywać w kategoriach porażki. Oceny zawodników „Białej Gwiazdy”, głównie tych ofensywnych, nie mogą być zatem wysokie.

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

ALVARO RATON    7Powiedzmy sobie szczerze, że gdyby nie Alvaro Raton, Wisła mogła ten mecz nawet przegrać. Wybronił sytuację sam na sam z Joelem Valencią,
ALVARO RATON 7
Powiedzmy sobie szczerze, że gdyby nie Alvaro Raton, Wisła mogła ten mecz nawet przegrać. Wybronił sytuację sam na sam z Joelem Valencią, w drugiej połowie trudne uderzenie Deana Guezena. Prócz tego zagrał po prostu więcej niż solidny mecz.

wislakrakow.com
DAWID SZOT    5Na pewno wyglądał lepiej na prawej obronie niż kolejkę wcześniej na lewej. Był bliski gola na 1:0 w pierwszej połowie. Solidny występ.
DAWID SZOT 5

ALAN URYGA    5Trochę „przysnął” przy sytuacji Valencii, stąd pozostaniemy przy wyjściowej „piątce”. Bo prócz tego zagrał solidnie.
ALAN URYGA 5

JOSEPH COLLEY    6Dobry mecz Colleya. W obronie „czyścił” wszystko, a często angażował się też w ofensywę.
JOSEPH COLLEY 6

DAVID JUNCA    4Nieco lepiej niż w Bielsku-Białej, ale to wciąż nie jest Junca z pierwszego okresu gry w Wiśle.
DAVID JUNCA 4

PATRYK GOGÓŁ    4Poprawny występ, zagrał w miarę odpowiedzialnie, ale też przede wszystkim szukał prostych rozwiązań. Może to i dobrze, ale „wartości dodanej”
PATRYK GOGÓŁ 4
Poprawny występ, zagrał w miarę odpowiedzialnie, ale też przede wszystkim szukał prostych rozwiązań. Może to i dobrze, ale „wartości dodanej” do gry Wisły nie wniósł.

MARC CARBO    5Jak na jego możliwości, to najwyżej poprawny mecz. Kilka zbyt prostych strat w środku pola, co wcześniej się Hiszpanowi nie zdarzało.
MARC CARBO 5

MIKI VILLAR    3To był po prosty słaby mecz w wykonaniu Hiszpana.
MIKI VILLAR 3
To był po prosty słaby mecz w wykonaniu Hiszpana.

ANGEL RODADO    4Zagrał nieco cofnięty, wręcz na pozycji „dziesięć” i chyba nie do końca dobrze się w tej roli czuł.
ANGEL RODADO 4

ROMAN GOKU        4Co z tego, że był cały czas „pod grą”, skoro gdy dochodził już do strzałów, to wyglądało to po prostu fatalnie.
ROMAN GOKU 4

SZYMON SOBCZAK    5Pozostaniemy przy wyjściowej „piątce”, bo mimo wszystko pewne rzeczy działy się nie z jego winy. Gdy wychodził na czystą pozycję i został
SZYMON SOBCZAK 5
Pozostaniemy przy wyjściowej „piątce”, bo mimo wszystko pewne rzeczy działy się nie z jego winy. Gdy wychodził na czystą pozycję i został sfaulowany, ale sędzia oszczędził Mateusza Machałę i pokazał mu tylko żółtą kartkę, choć śmiało mógł wyjąc czerwoną. W drugiej połowie wystawił natomiast piłkę Romanowi Goku, ale ten uderzył fatalnie.

ANGEL BAENA            4Zrobił trochę dymu na skrzydle po wejściu na boisko, ale zabrakło ognia.