WKS wygrało z Sudanem. Drogba zapewnił zwycięstwo Słoniom (Wideo)

Michał Libuda
W swoim inauguracyjnym meczu faworyt Pucharu Narodów Afryki, Wybrzeże Kości Słoniowej, pokonał Sudan 1:0 po bramce Didiera Drogby. Piłkarze Sudanu nie byli zbyt wymagającym rywalem, jednak Słoniom zabrakło skuteczności.

Podopieczni Zahouiego rozpoczęli mecz od niebyt przemyślanych ataków. Sudan bronił się rozważnie i z łatwością łapał na spalone zawodników Wybrzeża Kości Słoniowej.

Dopiero po kilkunastu minutach strzały Gervinhio i Drogby z dystansu zaczęły zaznaczać przewagę drużyny WKS. W niezłej sytuacji znalazł się również Yaya Toure, jednak świetnie interweniował bramkarz Mahjoub. W 39. minucie Tiote podał do Salomona Kalou, który świetnie dośrodkował w pole karne, gdzie strzałem głową Drogba umieścił piłkę w bramce.

Sudan mógł szybko wyrównać jednak fatalnie w polu karnym przestrzelił Mohamed Bashir i Al Tahir trafił w poprzeczkę. Później Gervinhio powinien zdobyć druga bramkę dla zespołu jednak w sytuacji sam na sam strzelił niecelnie. Postawa obydwu ekip w drugiej połowie była już przeciętna i drużyna "Słoni" zdobyła 3 punkty bez większego wysiłku.

Zapisz się na piłkarski NEWSLETTER! - codziennie najważniejsze wydarzenia na Twojej skrzynce