Wschód: Znicz ze Świtem na czele

Michał Wieczorek
Łukasz Popiela, Okocimski Brzesko
Łukasz Popiela, Okocimski Brzesko Maciej Pytka/Polskapresse
Faworyci sobotnich meczów, Wisła Płock i Olimpia Elbląg, nie powiększyli swojego dorobku punktowego. Na wschodzie przełamały się za to wreszcie zespoły Okocimskiego Brzesko i Motoru Lublin. W meczu na szczycie Znicz pokonał Świt.

Dotychczasowy lider tabeli grupy wschodniej, Świt Nowy Dwór Mazowiecki objął prowadzenie w Pruszkowie już w 7. minucie za sprawą Adama Czerkasa. W ekipie gospodarzy błysnął jednak Kacper Tatara, który zdobył dwa gole. Znicz wygrał i zajął miejsce Świtu na fotelu lidera.

Dobry mecz swojej drużyny obejrzeli kibice w Rzeszowie. - W pierwszych dwudziestu minutach zagraliśmy koncertowo - chwalił swój zespół Andrzej Szymański, trener Stali, która pokonała Olimpię Elbląg 4:2.

Goście postraszyli rzeszowian strzelając dwa gole. Autorem obu z nich był Kamil Jackiewicz. - Zespół Olimpii pokazał, że jest jednym z mocniejszych w tej lidze - chwalił przeciwników Szymański. Stal ma 8 punktów.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Okocimski Brzesko. Dwa gole na wagę trzech punktów zdobył Iwan Łytwyniuk. Ubiegłoroczny spadkowicz z I ligi, Wisła Płock była faworytem meczu, ale zdobyła gola dopiero w ostatniej minucie.

Jedyny remis w sobotnich meczach na wschodzie padł w derbowym meczu w Iławie. Jeziorak podzielił się punktami z OKS-em Olsztyn. Trener gospodarzy tuż przed meczem musiał przemeblować skład, bo na rozgrzewce kontuzji doznał Jarosław Rzeźnikiewicz. I już 5. minut po rozpoczęciu meczu Jeziorak stracił bramkę. - Na szczęście, a na nieszczęście gości troszeczkę naszym sprzymierzeńcem był sędzia - mówił po meczu Wojciech Tarnowski, trener Jezioraka. Goście zobaczyli w drugiej połowie czerwoną kartkę, a Jeziorak w końcówce wyrównał.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Motor Lublin, który trzy punkty wywiózł z boiska Puszczy Niepołomice.

Komplet wyników i protokoły meczowe z meczów grupy wschodniej znajdziesz w dziale DRUGA LIGA.