Wszołek wywalczył karnego, cały mecz Szczęsnego. Remis Romy z Hellas Werona [ZDJĘCIA]

mgs
W meczu 20. kolejki ligi włoskiej Roma zremisowała z Hellasem Werona 1:1. Paweł Wszołek, który rozegrał cały mecz w barwach ekipy gości, wywalczył karnego.

Ponownego debiutu na ławce trenerskiej Romy Luciano Spalletti nie zaliczy do udanych. Rzymianie tylko zremisowali z okupującą ostatnie miejsce w tabeli ekipą Hellas Werona. W meczu tym nie zabrakło polskich akcentów.

Prowadzenie w 40. minucie objęli gospodarze. Daniele De Rossi piętką zagrał do Radjy Naingollana, a ten mocnym strzałem pokonał golkipera rywali. Giallorossi z prowadzenia nie mogli cieszyć się jednak zbyt długo. W 61. minucie do wyrównania doprowadzili goście i to poniekąd za sprawą Pawła Wszołka. Pola pędził na bramkę przeciwnika lewym skrzydłem, a Leandro Castan nie miał wyjścia i musiał nieprzepisowo zatrzymywać naszego rodaka. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował na rzecz przyjezdnych jedenastkę, którą na gole zamienił Giampaolo Pazzini. Wojciech Szczęsny nie miał szans obronić.

Paweł Wszołek w barwach Hellas przebywał na placu gry do 72. minuty. Z kolei Wojciech Szczęsny rozegrał kolejne, pełne spotkanie.

AS Roma - Hellas Werona 1:1 (1:0)

Bramki: 40' Nainggolan – 61' Pazzini (k.)

Kartki: 67' Sala, 74' Greco

AS Roma: Szczęsny – Digne, Castan (65' Rüdiger), Manolás, Torossídis (73' Falqué), Nainggolan, De Rossi, Florenzi, Pjanić, Salah, Džeko.

Hellas Werona: Gollini – Helander, Móras, Bianchetti (46' Hallfreðsson), Emanuelson (46' Fares), Greco, Ionita, Sala, Pazzini, Wszołek (72' Juanito), Rebić.