Zabójcza końcówka Manchesteru City. "The Citizens" pokonali Watford [ZDJĘCIA]

Sebastian Chmielak
Manchester City pokonał na wyjeździe Watford 2:1, a wszystkie gole w spotkaniu zdobyli piłkarze "The Citizens". Najpierw do własnej siatki trafił Aleksandar Kolarov, ale dzięki golom Yaya Toure i Sergio Aguero w końcówce spotkania piłkarzom z Manchesteru udało się odwrócić losy spotkania.

Początek zawodów był dosyć wyrównany. Pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze sobotniej potyczki. Odion Ighalo ograł w szesnastce Nicolasa Otamendiego, a następnie zdołał oddać strzał na bramkę strzeżoną przez golkipera "Obywateli". Odważne wyjście Joe Harta uratowało City od straty gola. Manchester próbował odgryźć się za sprawą Davida Silvy. Najpierw Hiszpan wypatrzył Fernandinho, a po chwili Brazylijczyk próbował nieskutecznie pokonać Gomesa. Golkiper Szerszeni odbił futbolówkę, a do niej dopadł Silva, lecz próba z przewrotki lewonożnego zawodnika została zablokowana przez defensorów gospodarzy. Z biegiem czasu przyjezdni osiągali coraz to większą przewagę, ale bramkę trafili zawodnicy Watfordu. Z narożnika boiska piłkę zagrywał Ben Watson, a ta po drodze jeszcze odbiła się od głowy Aleksandara Kolarova i wpadła do siatki.

Podopieczni Manuela Pellegriniego za wszelką cenę chcieli szybko wyrównać. Najpierw Kevin De Bruyne wyłożył piłkę, jak na tacy koledze z drużyny, ale Yaya Toure przestrzelił. Ostatnie minuty zdecydowanie należały do gości. W 82. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Kolarov, na 8. metrze dobrze ustawiony był Toure. Iworyjczyk mocnym strzałem nie dał szans Gomesowi na skuteczną interwencję. Dosłownie kilka minut później golkiper gospodarzy musiał po raz drugi wyciągać piłkę z siatki. Jesus Navas rozpoczął akcję na prawym skrzydle, podał do Bacary'ego Sagni, a ten zacentrował w szesnastkę. Tam do futbolówki dopadł Kun Aguero, który strzałem głową umieścił piłkę w bramce rywali.

Zawody zakończyły się zwycięstwem gości 2:1, choć "Szerszenie" wcale nie były zespołem, który zasługiwał na porażkę. Tym samym Manchester City zbliżył się na dystans jednego oczka, do drugiego w tabeli Leicester i na trzy do prowadzącego Arsenalu. Watford natomiast okupuje 9. lokatę w zestawieniu.

Watford - Manchester City 1:2 (1:0)