Zawodnicy Piasta pod lupą po siedmiu kolejkach

Bartłomiej Szura
Tomasz Podgórski jest najlepszym strzelcem Piasta
Tomasz Podgórski jest najlepszym strzelcem Piasta Mikołaj Suchan/Polskapresse
Po siedmiu kolejkach Ekstraklasy, nadspodziewanie dobrze poczyna sobie beniaminek z Gliwic. Zespół Piasta pod wodzą Marcina Brosza mimo porażki w Poznaniu 0:4, zajmuje wysokie 6. miejsce. Przedstawiamy, jak w dotychczasowych spotkaniach prezentowali się gracze ze stadionu przy ulicy Okrzei.

Trela i Klepczyński grali najdłużej

W dotychczasowych spotkaniach w barwach beniaminka T-Mobile Ekstraklasy wystąpiło 22 graczy. Najwięcej minut, bo we wszystkich spotkaniach od początku do końca. zagrała dwójka zawodników: bramkarz Dariusz Trela oraz obrońca Adrian Klepczyński. Zaledwie 22 minuty mniej zagrał Wojciech Kędziora i to napastnik gliwiczan zajmuje 3. miejsce na podium, pod względem ilości minut na boisku w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy w barwach Piasta Gliwice

Kapitan najlepszym strzelcem

Tomasz Podgórski w tym sezonie imponuje formą oraz skutecznością. W dotychczasowych spotkaniach trzykrotnie trafiał do siatki, a jego uderzenia z dalszej odległości obijały już kilka słupki i poprzeczki bramek rywali.

Hiszpan najbardziej brutalny

Zawodnik z największą ilością kartek to Alvaro Jurado. Hiszpan w pierwszych spotkaniach oglądał kartki, raz nawet w wyniku dwóch żółtych zakończył mecz przed czasem. W meczu Pucharu Polski z Legią doznał bardzo poważnej kontuzji, która spowodowała, że będzie musiał przez długi okres czasu pauzować.

Największy zawód

Sprawił go Tomas Docekal. Napastnik z którego przyjściem do Gliwic wiązano wielkie nadzieje, okazał się ogromnym niewypałem. Wysoki zawodnik obecnie występuje jedynie w barwach Młodej Ekstraklasy, gdzie także sobie nie radzi. W T-Mobile Ekstraklasie zagrał jedynie 2 minuty.