Zwycięstwo Borussii bez historii

Wojciech Radunc
W meczu 23. kolejki Bundesligi, Borussia Dortmund pokonała pewnie 2:0 zespół FC St. Pauli. Cały mecz w ekipie gospodarzy rozegrał Łukasz Piszczek, a Robert Lewandowski zszedł tuż przed końcowym gwizdkiem.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami, od ataków gospodarzy, którzy z łatwością stwarzali sobie kolejne sytuacje bramkowe. Bramki gości pewnie bronił jednak Thomas Kessler. W 39. minucie wynik spotkania otworzył Lucas Barrios, który wykończył dwójkową akcję Sahina i Götzego. Turek wespół z Niemcem rządził i dzielił podczas pierwszej połowy spotkania rozgrywanego na Signal-Iduna-Park.

Początek drugiej połowy zdawał się być kopią pierwszej części spotkania. Borussia atakowała zaciekle, zamykając St. Pauli na ich połowie. W 49. minucie zaowocowało to podwyższeniem prowadzenia przez gospodarzy, Barrios świetnie przyjął piłkę w polu karnym, utrzymał się przy niej, dośrodkował w kierunku Lewandowskiego, jednak Polaka w strzeleniu bramki ubiegł obrońca St. Pauli - Ralph Gunesch. Napór Borussii trwał do 80. minuty spotkania. Ostatnie 10 minut meczu upłynęło na spokojnej grze w środku pola.

Borussia poczyniła kolejny krok do zdobycia tytułu. St. Pauli zakończyło świetną passę trzech ostatnich ligowych zwycięstw.

Pełne 90 minut rozegrał w drużynie zwycięzców Łukasz Piszczek, zagrał on poprawnie, raz uderzył mocno na bramkę rywali, jednak piłka poleciała w sam środek. Robert Lewandowski, dobrą drugą połową, zapracował na ocenę odrobinę lepszą, kilka razy zagroził on bramce przeciwników.