Adam Buksa strzelił gola w lidze tureckiej. Trafienie Polaka zapewniło zwycięstwo w meczu z Besiktasem

Bartosz Głąb
Adam Buksa (Antalyaspor)
Adam Buksa (Antalyaspor) Screen MobilBahis Canli
Adam Buksa zanotował swoje 13 trafienie w lidze tureckiej. Napastnik reprezentacji Polski strzelił gola w 38. minucie prestiżowego meczu z Besiktasem. Drużyna Polaka pokonała tureckiego potentata 2:1. Dla ekipy ze Stambułu na listę strzelców wpisał się Ernest Muci, były piłkarz Legii Warszawa. To już trzecia porażka z rzędu zespołu prowadzonego przez Fernando Santosa.

Adam Buksa wykorzystał rzut karny w prestiżowym meczu

W ostatni czwartek selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz oficjalnie ogłosił powołania na baraże o awans do Euro 2024. Na liście znalazła się czwórka napastników. Jednym ze szczęśliwców, który dostał szansę powalczenia o wielki turniej jest Adam Buksa z tureckiego Antalyasporu, mimo że w ostatnich kolejkach jego skuteczność nieco zawodziła.

Kadra reprezentacji Polski na baraże Euro 2024

Reprezentant Polski w trzech kolejnych spotkaniach nie strzelił gola, ale dostał szansę występu od pierwszej minuty w prestiżowym meczu z Besiktasem. Oprócz snajpera, w wyjściowym składzie drużyny znalazł się także Jakub Kałuziński.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Antalyasporu. Drużyna z Polakami w składzie prowadzenie objęła już w 5. minucie. Natomiast pod koniec pierwszej połowy gościom udało się wywalczyć rzut karny. Do "jedenastki" podszedł Adam Buksa i dość szczęśliwie, ale skutecznie - strzelił swojego 13 gola w lidze.

Ernest Muci z trafieniem. Drużyna Fernando Santosa przegrała trzeci mecz z rzędu

Po zmianie stron Besiktas ruszył do odrabiania strat. Już na samym początku drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Ernest Muci. Dla byłego piłkarza Legii Warszawa było to drugie trafienie w barwach ekipy ze Stambułu.

Jednak turecki potentat nie zdołał doprowadzić do wyrównania i odniósł swoją trzecią porażkę z rzędu. Posada trenera Fernando Santosa jest już bardzo zagrożona i wydaje się, że niedawny selekcjoner reprezentacji Polski może nie dokończyć tego sezonu, mimo że pracę zaczynał na początku tego roku.