Ambitna Genoa nie dała rady Juve, gol Pirlo na wagę zwycięstwa (ZDJĘCIA, WIDEO)

mgs
W meczu 28. kolejki Seria A Genoa przegrała na własnym stadionie z Juventusem 0:1. Chociaż gospodarze dobrze prezentowali się na placu gry i postawili rywalom twarde warunki, fantastyczny gol Andrei Pirlo przechylił szalę zwycięstwa na korzyść "Starej Damy".

W 20. minucie meczu do siatki Genoi trafił Pablo Osvaldo. Sędzia jednak dopatrzył się spalonego, którego nie było i w efekcie "Stara Dama" nie objęła prowadzenia.

Swoją szansę mili także gospodarze spotkania. W 72. minucie za zagranie ręką w polu karnym Arturo Vidala sędzia podyktował rzut karny dla gracze Giasperiniego. Do jedenastki podszedł Emanuele Calaio, ale w pojedynku z Gianluigim Buffonem musiał uznać wyższość golkipera Juventusu, który pewnie obronił jego strzał.

W 88. minucie niewidoczny w całym meczu Andrea Pirlo znów przypomniał o swoim geniuszu i maestrii zdobywając fantastycznego gola z rzutu wolnego.

Drużyna Antonio Conte dopisała sobie jeden, aczkolwiek bardzo cenny, ligowy punkt i zrobiła kolejny krok w kierunku zdobycia trzeciego z rzędu Scudetto.