Angielskie kluby w kłopotach po bójce na boisku

Michał Kozera
West Ham United
West Ham United West Ham United
Angielska Football Association może ukarać dwa kluby – Everton oraz West Ham – za niedopilnowanie swoich piłkarzy, którzy wdali się ze sobą w ostrą wymianę zdań podczas ostatniego weekendu meczowego.

Wszystko zaczęło się, gdy Everton prowadził 1:0 z West Hamem, na krótko przed gwizdkiem na przerwę. Wówczas Kevin Mirallas zaliczył ostre wejście w zawodnika rywali – Morgana Amalfitano. Goście z Londynu ostro zareagowali na atak na swojego kolegę z zespołu, a z Mirallasem skonfrontował się natychmiast James Tomkins, który popchnął rywala, dolewając oliwy do ognia. Zanim strony zostały rozdzielone, Tomkins zaliczył jeszcze upadek na ziemię, trzymając się za twarz.

Dziś FA wydała oświadczenie, w którym potwierdza zamiar ukarania obu klubów za konfrontację na boisku. „Everton oraz West Ham United zostały oskarżone przez FA w nawiązaniu do ich meczu 22 listopada 2014” - brzmi oświadczenie zespołu. – „Zarzuca się, że w okolicach 40. minut spotkania oba kluby nie zdołały zapewnić odpowiedniego zachowania swoich graczy. Kluby zobowiązane są odpowiedzieć na oskarżenie do godziny 18:00 dnia 1 grudnia 2014 roku.”

Everton ostatecznie wygrał 2:1 po zwycięskim golu Leona Osmana.

Źródło: fourfourtwo.com