MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Anglia pokonała Serbię w pierwszym meczu na Euro 2024. Trafienie Jude'a Bellinghama zdecydowało o wymęczonych trzech punktach

Jakub Jabłoński
Anglicy pokonali Serbów na Euro 2024. "Belligol" zaczyna strzelanie!
Anglicy pokonali Serbów na Euro 2024. "Belligol" zaczyna strzelanie! PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI
Jude Bellingham rozpoczął strzelanie na Euro 2024. Anglia, dzięki trafieniu swojego utalentowanego pomocnika z Realu Madryt pokonała w pierwszym meczu w grupie C - Serbię 1:0. "Synowie Albionu" od 13. minuty prowadzili, ale przez większość meczu nie zachwycili kibiców zgromadzonych na Veltins Arenie w Gelsenkirchen.

Euro 2024: Serbia - Anglia 0:1 (0:1)

Finaliści poprzednich mistrzostw Europy wkroczyli do gry na Euro 2024. Anglia na stadionie Schalke 04 w Gelsenkirchen rywalizowali w pierwszym meczu fazy grupowej przeciwko reprezentacji Serbii. Bramkę zdobyli stosunkowo szybko. Za sprawą niezawodnego w tym sezonie Jude'a Bellinghama. Triumfator tegorocznej Ligi Mistrzów wpisał się już w 13. minucie na listę strzelców.

Pomocnik Realu Madryt świetnie odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Bukayo Saki z prawej strony. - Włożył głowę tam gdzie inni napastnicy baliby się włożyć nogę - tłumaczyli komentatorzy na antenie TVP Sport jak padła pierwsza bramka. Potem Anglia delikatnie się cofnęła i oddała pole Serbom. Letarg wyspiarzy trwał do końca pierwszej połowy.

Piłkarz Górnika wyrównał stan rywalizacji na Euro 2024

PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL

Swoją świetną okazję miał Alexander Mitrović. Napastnik, który angielską ligę znał niemal na wylot, gdyż swego czasu występował w Fulham: spróbował swojego szczęścia mocnym, atomowym uderzeniem sprzed pola karnego. Ostatecznie piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez Jordana Pickforda.

Serbowie nie rezygnowali z dalszych ataków. Próbowali pokonać angielski monolit defensywny. Choć zadanie to było o tyle utrudnione, gdyż podopieczni Garetha Southgate'a świetnie zabezpieczali tyły. Tym samym próba strzału Dusana Vlahovicia została zablokowana przez defensora "Synów Albionu".

PAP/EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF

Harry Kane z szansą na bramkę w drugiej połowie

Napastnik Bayernu Monachium w perspektywie całego meczu był mało widoczny. Na dobrą sprawę miał tylko jedną dogodną sytuację na pokonania serbskiego bramkarza. Na 15 minut przed końcem Jarrod Bowen, który wszedł z ławki posłał piłkę w pole karne do napastnika. Kane jednak po strzale głową trafił jedynie w poprzeczkę.

Kilka chwil później to Serbowie mogli wyrównać. Dusan Vlahović huknął jak 3-funtowej armaty na Twierdzy Kłodzko, lecz Pickford zdołał końcówkami palców przenieść futbolówkę nad poprzeczką. Po rzucie rożnym i próbie głową piłkarze reprezentacji Serbii wybijać z linii musiał Harry Kane, który zablokował lecące w bramkę uderzenie.