Arsenal pokonał Liverpool w hicie kolejki. Szczęsny obronił karnego (zdjęcia)

Marcin Szczepański
Zwycięstwem Arsenalu 2:1 zakończyło się szlagierowe spotkanie 27. kolejki Premier League z Liverpoolem. W pierwszej połowie, przy stanie 0:0 Wojciech Szczęsny najpierw sprokurował, a później obronił rzut karny i dobitkę.

Arsenal - Liverpool 1:2 - czytaj zapis naszej relacji na żywo!

Spotkanie mogło się rozpocząć bardzo źle dla zespołu Polaka. W 17. minucie po interwencji Szczęsnego w polu karnym sędzia wskazał bowiem na wapno. Polak specjalnie nie protestował, gdy dał się nabrać na zwód Luisa Suareza i następnie zostawił nogę, zahaczając Urugwajczyka. Do jedenastki podszedł Dirk Kuyt, lecz uderzenie w lewą stronę bramki wyczuł Polak. Holender pospieszył do odbitej piłki, lecz golkiper Arsenalu wyciągnął się jak struna i wybił uderzenie w drugi róg bramki.

Szczęsny skapitulował dopiero po bramce samobójczej Laurenta Koscielnego w 23. minucie, po dośrodkowaniu Jordana Hendersona. Arsenal zdołał odpowiedzieć jeszcze przed przerwą. W 31. minucie bramkę dla Kanonierów zdobył niezawodny Robin van Persie.

Liga angielska - czytaj więcej o Premier League

W drugiej połowie oba zespoły starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak bardzo długo wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem. Z powodu przerw w grze sędzia doliczył jednak osiem minut do regulaminowego czasu gry. W drugiej doliczonej minucie Arsenal przechylił szalę na swoją korzyść, a ponownie na listę strzelców wpisał się Robin van Persie.