Atletico Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Szalone rzuty karne z Interem Mediolan. W hicie zagwizdał sędzia Szymon Marciniak

Jacek Czaplewski
Atletico rozpoczyna fetę po awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów
Atletico rozpoczyna fetę po awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów PAP/EPA
Atletico Madryt doprowadziło do dogrywki, a potem w rzutach karnych wyeliminowało Inter Mediolan z Ligi Mistrzów. Hit na wagę awansu do ćwierćfinału nie zawiódł. O wszystkim zaważyła nieskuteczność Włochów, którzy zmarnowali aż trzy jedenastki. Emocjonujące widowisko poprowadził polski sędzia Szymon Marciniak. W piątek (15 marca) Atletico pozna rywala w 1/4 finału.

Wynik meczu Atletico Madryt - Inter Mediolan 2:1 pd., 3:2 k. w rewanżu Ligi Mistrzów

Początek wskazywał, że prędzej to Atletico obejmie prowadzenie niż Inter. Włoski zespół jak przyczajony, wytrawny bokser przetrwał trudne chwile, po czym wykorzystał jedyną okazję. Składną akcję sfinalizował w polu karnym wahadłowy Federico Dimarco, któremu dograł Nicolo Barella.

Radość trwała krótko, bo Atletico błyskawicznie odpowiedziało za sprawą Antoine'a Griezmanna. Gospodarze mieli kilka okazji na doprowadzenie do dogrywki, ale najpierw zabrakło im sprytu, a może po prostu szczęścia, jak wtedy kiedy w 85 minucie słupek obił Memphis Depay. W Interze szansy na zamknięcie meczu kwadrans przed końcem zmarnował Marcus Thuram, uderzając nad poprzeczką.

Wreszcie w 87 minucie po świetnym zagraniu Koke do siatki trafił Depay, a to oznaczało konieczność rozegrania dogrywki. Bogiem a prawdą nie powinno w ogóle do niej dojść, ale w doliczonym czasie fatalnie przestrzelił Rodrigo Riquelme w akcji na 3:1.

Rzuty karne w meczu Atletico - Inter. Jan Oblak bohaterem

Właśnie po podaniu Riquelme to Depay stanął przed najlepszą okazją na gola podczas pierwszej połowy dogrywki. W odpowiedzi niecelnie główkował Lautaro Martinez. Wszyscy po tych akcjach tylko łapali się za głowy - włącznie z trenerem Diego Simeone.

Mimo wysokiej intensywności bramki już nie padły, dlatego sędzia Marciniak zaordynował konkurs jedenastek. Wczoraj górą był gospodarz (Arsenal), a dzisiaj...

... też! Atletico zmarnowało tylko jedną próbę podczas gdy Inter aż trzy. Tę ostatnią zmarnował Lautaro Martinez.

Tak strzelano karne w meczu Atletico - Inter:

• I seria: Calhanoglu strzelił (prawy róg), Depay strzelił (prawy róg) - 1:1
  • II seria: Alexis nie strzelił (Oblak obronił), Saul nie strzelił (Sommer obronił) - 1:1
  • III seria: Klaassen nie strzelił (Oblak obronił), Riquelme strzelił (prawy róg) - 2:1 dla Atletico
  • IV seria: Acerbi strzelił (w środek), Correa strzelił (w środek) - 3:2 dla Atletico
  • V seria: Lautaro nie strzelił (nad bramką)

Atletico Madryt - Inter Mediolan 2:1 (1:1), 3:2 k.

Bramki: Griezmann 35', Depay 87' - Dimarco 33'
Żółte kartki: Hermoso, Koke - Calhanoglu, Acerbi, Bisseck
Sędziował: Szymon Marciniak (Polska)

Atletico Madryt: Oblak - Savic, Witsel, Hermoso - Molina (79' Barrios), Llorente, Koke, De Paul (71' Correa), Lino (71' Riquelme) - Griezmann (106' Saul), Morata (79' Depay).

Inter Mediolan: Sommer - Pavard, De Vrij, Bastoni (73' Acerbi) - Dumfries (73' Darmian), Barella (84' Frattesi), Çalhanoglu, Mkhitaryan (111' Klaassen), Dimarco (84' Bisseck) - Thuram (102' Alexis), Lautaro.

Z kim Atletico Madryt zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów?

Losowanie par 1/4 finału Ligi Mistrzów odbędzie się w piątek 15 marca w Nyonie. Każdy może już trafić na każdego. Rywal Atletico kryje się na poniższej liście.