Atletico poległo na Vicente Calderon i straciło pozycję wicelidera [ZDJĘCIA]

Marcel Olczyk, krk
Atletico Madryt nie wykorzystało szansy na powrót na pozycję wicelidera i w niedzielny wieczór przegrało u siebie z Realem Sociedad 0:1. Tym samym za plecami Barcelony znaleźli się zawodnicy Realu Madryt.

Dwie bramki Ronaldo zapewniły Realowi zwycięstwo nad Celtą [ZDJĘCIA]

Niedzielny mecz zakończył się dla podopiecznych Diego Simeone porażką, a niewielkie powody do radości mógł mieć tylko belgijski golkiper Atletico Thibaut Courtois, który pobił rekord jednego z najlepszych bramkarzy w historii klubu z Estadio Vicente Calderon - Abela Resino.

Courtois musiał na Estadio Vicente Calderon zachować czyste konto przez trzydzieści cztery minuty, aby stać się legendą Atletico Madryt. Niespełna 20-letni Belg został pokonany przez Xabiego Prieto w 53. minucie spotkania, co wystarczyło golkiperowi przebywającemu na wypożyczeniu z Chelsea, ustanowić rekord 821 minut bez straconej bramki na stadionie Atletico. Tym samym poprawił wynik Abela Resino, którego osiągnięcie 800 minut bez straconej bramki zostało ustanowione 20 lat temu.

Po 27. kolejkach ligi hiszpańskiej Barcelona ma 13 punktów przewagi nad Realem. Atletico traci do "Królewskich" jeden punkt.